piatok - 1. decembra, 2023
polovacka, S akými doplnkami na úspešnú poľovačku?
foto: Shutterstock.com

S akými doplnkami na úspešnú poľovačku?

Každá jedna záľuba a koníček si vyžadujú špeciálnu výbavu. Dobrou správou je, že dnes je na trhu ponuky naozaj veľa, takže výber nie je obmedzený. Problém môže nastať v situáciách, keď presne neviete, akými výhodami tie najmodernejšie kúsky takejto výbavy disponujú. S niektorými vás v našom článku zoznámime.

Pristupujte k výberu zodpovedne

Pre čo najefektívnejší lov je potrebné pristupovať k procesu jeho organizácie veľmi vážne. Jedným z aspektov organizovania poľovníckych výletov je preto zodpovedný výber potrebného vybavenia. Všetko potom môžete naložiť do vozidla, ktoré je na cestu k novým poľovníckym zážitkom vybavené odolnými koberčekmi do auta.

Všeobecné turistické predmety

Aby ste sa cítili v tomto prostredí dobre a mali na lov ideálne podmienky, budete určite potrebovať aj základnú a všeobecnú turistickú výbavu.

Spací vak a  stan pre prípad, že by tu nebola poľovnícka chata. Spací vak by mal byť vhodný pre okolitú teplotu.

Polyuretánová kempingová podložka je potrebná aj vtedy, ak máte poľovnícku chatu, pretože počas odpočinku zabráni priamemu kontaktu so studenou zemou.

Bunda, rovnako ako spacák, musí byť vhodná do špeciálneho prostredia. Ak sa lov koná v chladnej zime, potom stojí za to použiť bundu čo najteplejšiu a naopak. Pre veterné a daždivé počasie stojí za to použiť vetruvzdornú bundu .

Vzhľadom na zásadu viacvrstvového oblečenia stojí za to vziať si so sebou niečo teplejšie aj v lete.

Špeciálne ďalekohľady

Účel tohto špeciálneho ďalekohľadu kladie určité požiadavky na ich vlastnosti. Modely tohto typu sa vyznačujú tesnosťou a odolnosťou voči extrémnym teplotám. Aby sa zabránilo zahmlievaniu šošoviek, je telo ďalekohľadu naplnené dusíkom alebo iným inertným plynom, takže pri presune z ohňa na miesto pozorovania nemusí poľovník tráviť čas utieraním optiky.

Aby ste nepoškodili svoj zrak, dbajte na kvalitu šošoviek a prítomnosť antireflexnej vrstvy. Na špeciálne zacielenie používajte aj rovnako profesionálne puškohľady. Optimálne zväčšenie pre klasickú optiku je 7x-9x, priemer šošovky (clona) poľovníckeho ďalekohľadu je najmenej 4 cm.

Sledujte dôležité parametre a vlastnosti tejto výbavy. Pohodlie a úspech lovu bude potom najväčšou odmenou.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …