pondelok - 22. apríla, 2024
, Slovenská Hokejbalová Extraliga odštartuje v Martine

Slovenská Hokejbalová Extraliga odštartuje v Martine

Už v sobotu 2. septembra sa opäť roztočí kolotoč Slovenskej Hokejbalovej Extraligy. Región Turiec má aj v tomto ročníku veľmi silné zastúpenie s viacerými zaujímavými novinkami. Aj v tomto ročníku bude patriť k najväčším favoritom ligy ŠKB Martin.

Martinčania si pripravili viacero noviniek

Minuloročný obhajca titulu sa napokon v silnej konkurencii musel uspokojiť „len“ s bronzovými medailami. Práve v Martine sa začne v sobotu o 11. hodine hokejbalová extraliga turčianskym derby zápasom s odvekým rivalom Kométou Vrútky. Tou azda najväčšou novinkou je zmena pôsobiska extraligových zápasov. ŠKB Martin sa sťahuje do športovej haly na Podháji, čo je zárukou dôstojných podmienok nielen pre športovcov, ale tým vytvorili výborné zázemie aj pre divákov. Na sobotu sa očakáva početná účasť fanúšikov z Martina aj zo susedných Vrútok. Aj priebeh prvého zápasu napovie, ako družstvá zvládli prestávku medzi sezónami.

O situácii v martinskom klube viac porozprával tréner  Peter Petrák. „Letnú prípravu nášho družstva tradične poznačila dovolenková sezóna. Podarilo sa nám doplniť tím o výborne hrajúcich mladíkov Aurela Nauša ml. a oporami tímu sú aj skúsení reprezentanti a majstri sveta z Pardubíc 2017 Martin Kollár a Michal Hrivnák. Celý tím sa už tradične bude vedieť oprieť aj o výkony našich brankárov na čele s reprezentantom ČR Lukášom Heczkom. Za najväčšiu zmenu v tíme by sa dal označiť príchod dlhoročného reprezentanta Milana Beniača, ktorý prišiel z Nitry. Pri vstupe do novej sezóny nás najviac teší skutočnosť, že sa podarilo presťahovať pod strechu do športovej haly na Podháji. Mali by sme byť jediným tímom extraligy so zápasmi v hale, čo je tiež pre nás zaujímavá konkurenčná výhoda. My sa tešíme, že sme pre jediný extraligový tím v meste Martin zabezpečili dôstojné podmienky na reprezentáciu mesta a aj celého regiónu. Veríme, že aj domáci diváci si nájdu cestu na naše zápasy a svojou prítomnosťou ocenia snahu celého klubu,“ informoval Petrák.

  1. kolo, 2. 9. 2017

11:00 ŠKB Martin – Kometa Vrútky
14:00 Lion Svidník – HBK Diaková

, Slovenská Hokejbalová Extraliga odštartuje v Martine

Budú chýbať hráči

Tretím zástupcom nášho regiónu v najvyššej hokejbalovej súťaži je tím HBK Diaková. Ako vstupuje HBK Diaková do novej sezóny, popísal prezident klubu a zároveň brankárska opora tímu Milan Murček ml. „Do sezóny vstupujeme s novým logom, novými víziami, no stále ešte nevieme ako to v sezóne bude vyzerať. Klub momentálne nie je stabilizovaný a v najbližšom období bude práve toto prioritou. V sobotu absolvujeme hneď v prvom kole najdlhší výjazd do Svidníka, kde je známe, že tímy tam chodia nekompletné. Tak to bude aj v našom prípade a bude nám chýbať veľa hráčov, šancu tak hneď v úvodnom kole dostanú viacerí juniori a hráči z nášho béčka. Bohužiaľ, stále prebiehajú dovolenky, doliečujeme zranenia a niektorým práca neumožní vycestovať. Samozrejme ale ideme do Svidníka zabojovať o nejaký ten bodík, ktorý by bol veľmi cenný,“ uviedol.

Rádio Rebeca bude aj v novej sezóne fandiť hokejbalu a o výsledkoch zápasov budeme pravidelne informovať aj na našej fanpage www.facebook.com/RadioRebeca/.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *