nedeľa - 14. júla, 2024
schudnúť, Na Slovensku najviac chudnú Jany a Petrovia. Až 24 kíl!

Na Slovensku najviac chudnú Jany a Petrovia. Až 24 kíl!

Náš FitList sa teší viac ako 70 tisíc užívateľom, čo je mimochodom číslo väčšie ako počet Slovákov žijúcich vo Veľkej Británii! Toto prekvapivé zistenie prinieslo so sebou aj pár zaujímavých štatistík, ktoré si samozrejme nenecháme pre seba.

schudnúť, Na Slovensku najviac chudnú Jany a Petrovia. Až 24 kíl!Jedálniček na mieru je vhodný pre ľudí, ktorí chcú schudnúť, pribrať, no aj pre tých, ktorí si svoju váhu chcú udržať a načerpať nové nápady na chutné a zdravé jedlá. No buďme úprimní, takých je pomenej. V počte registrovaných rozhodne vedú ženy vo veku 36-50 rokov, z ktorých si až 95% praje schudnúť. Ako sme sa presvedčili z múdrej tabuľky, obľúbeným číslom ženského pohlavia je číslo 10.  Prečo? Nezáleží totiž na tom koľko žena, prevažne do 30 rokov, váži,  cieľom väčšiny je dať dole práve 10 kíl. FitList si obľúbili aj vyššie vekové kategórie a žien starších ako 50 rokov máme presne 7 315. Slušné číslo!

Na Slovensku najviac chudnú rozhodne Jany! Skoro 3 tisíc Ján v jedálničku s priemerným vekom 38 rokov a s priemernou hmotnosťou 73 kg chce schudnúť až 11 kíl. V tesnom závese za Janami sú naše Katky, v priemere 30ročné a s rovnakým cieľom. Najmladšie meno často objavujúce sa medzi registrovanými je Simona. Simonu by sme vedeli opísať aj takto- 24 ročná slečna s váhou približne 66 kilogramov a s výškou dosahujúcou 166 centimetrov. O Simone tiež môžeme tvrdiť, že je v celkom dobrej forme, pretože presne 68 žien nosiacich toto meno schudnúť vôbec nechce.

Aj keď väčšie zastúpenie majú ženy, pár zaujímavostí máme aj o mužskom pohlaví. Najviac mužov, ktorí chcú pomocou nášho jedálnička pribrať je vo veku 19 až 25 rokov. Ukázalo sa tiež, že väčšina chlapov, ktorých vek sa pohybuje okolo 30 rokov, nechcú schudnúť ani pribrať a ich denná aktivita tiež nie je na zahodenie. Najstarších máme prevažne pánov krstených menom Juraj a Milan, ktorých váha dosahuje v priemere až 97 kíl. Podobne ako Jany sú vo FitListe obľúbení aj páni s mužskou verziou tohto mena. Máme ich presne 588 s priemerným vekom 37 rokov. Najviac chudnutia chtiví sú však Petrovia z generácie X, narodení prevažne na prelome 70. a 80. rokov minulého storočia, kedy bolo toto meno obľúbené a najviac používané.

Ešte pikoška a inšpirácia na záver. Najstarší muž, ktorý používa náš jedálniček má 96 rokov, 100 kg a chce schudnúť 14 kíl. Držíme palce.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *