piatok - 3. decembra, 2021
, Spoko: Sme aktívna kapela, nežijeme len z toho, čo sme spravili pred rokmi

Spoko: Sme aktívna kapela, nežijeme len z toho, čo sme spravili pred rokmi

V štúdiu nás navštívil Spoko z kapely Smola a Hrušky 🙂 Aktuálny rok skupina oslávila 20. výročie založenia. Ich aktivita počas roka však nespočívala len v rekapitulácii, pretože vydanie ich posledného albumu Čiernobiely sprevádzala dlhá koncertná šnúra. Album označili za zatiaľ najúspešnejší a vzišlo z neho viacero hitov ako napríklad Mary, Profesor lásky…

Je čas Vianoc a k ním patrí aj množstvo tematicky ladených melódií. Kapela Smola a Hrušky po 20 rokoch svojej existencie vydala prvý vianočný singel Na Vianoce patríme k sebe. Prvotný nápad k skladbe Spoko dostal pred pár rokmi počas jazdy autom, kedy „precitol“ na ceste plnej áut a kolón. Tento sentimentálny moment po rokoch pretavili do spomínaného vianočného singla.

Skupina je na scéne dvadsať rokov, z toho desať v súčasnej zostave. To znamená, že spolu strávili skutočne veľa času. Dávajú si chalani aj po takej dobe navzájom vianočné darčeky? Ako Spoko vlastne prišiel k svojej prezývke a kedy jeho hlas vraj vyznieva viac sexi? Detaily o tom ale aj o novinkách kapely Smola a Hrušky si môžete vypočuť tu:

Kapela Smola a Hrušky vznikla roku 1997. Šesťčlenná formácia má na konte 6 albumov: Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010), Palec hore (2012), Best On 1997 – 2015 (2015). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010) a najnovšie CD a DVD Unplugged Live in Spišské Divadlo (2016). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria –  Mary, Honey Honey, Matura, Fajčiť treba, Profesor lásky, Čierny Biely, Televízne noviny, Za rodinu, Lovesong, Tangá, Analog Digital, Na čom záleží, Pridaj si ma, Som na*ebaný, Hit či Svokra.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zuzana Valocká, starostka obce Žabokreky: Cyklistika odľahčí preťaženú dopravu

Zuzana Valocká, starostka obce Žabokreky: Cyklistika odľahčí preťaženú dopravu

Obec Žabokreky získala dotáciu na rozvoj cyklodopravy, konkrétne ide o projekt Na bicykli pre zdravie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *