nedeľa - 27. novembra, 2022
, Spoko: Sme aktívna kapela, nežijeme len z toho, čo sme spravili pred rokmi

Spoko: Sme aktívna kapela, nežijeme len z toho, čo sme spravili pred rokmi

V štúdiu nás navštívil Spoko z kapely Smola a Hrušky 🙂 Aktuálny rok skupina oslávila 20. výročie založenia. Ich aktivita počas roka však nespočívala len v rekapitulácii, pretože vydanie ich posledného albumu Čiernobiely sprevádzala dlhá koncertná šnúra. Album označili za zatiaľ najúspešnejší a vzišlo z neho viacero hitov ako napríklad Mary, Profesor lásky…

Je čas Vianoc a k ním patrí aj množstvo tematicky ladených melódií. Kapela Smola a Hrušky po 20 rokoch svojej existencie vydala prvý vianočný singel Na Vianoce patríme k sebe. Prvotný nápad k skladbe Spoko dostal pred pár rokmi počas jazdy autom, kedy „precitol“ na ceste plnej áut a kolón. Tento sentimentálny moment po rokoch pretavili do spomínaného vianočného singla.

Skupina je na scéne dvadsať rokov, z toho desať v súčasnej zostave. To znamená, že spolu strávili skutočne veľa času. Dávajú si chalani aj po takej dobe navzájom vianočné darčeky? Ako Spoko vlastne prišiel k svojej prezývke a kedy jeho hlas vraj vyznieva viac sexi? Detaily o tom ale aj o novinkách kapely Smola a Hrušky si môžete vypočuť tu:

Kapela Smola a Hrušky vznikla roku 1997. Šesťčlenná formácia má na konte 6 albumov: Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010), Palec hore (2012), Best On 1997 – 2015 (2015). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010) a najnovšie CD a DVD Unplugged Live in Spišské Divadlo (2016). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria –  Mary, Honey Honey, Matura, Fajčiť treba, Profesor lásky, Čierny Biely, Televízne noviny, Za rodinu, Lovesong, Tangá, Analog Digital, Na čom záleží, Pridaj si ma, Som na*ebaný, Hit či Svokra.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

ŽSK, Investovalo sa do ciest aj do vzdelávania. Čo všetko sa ŽSK podarilo spraviť?

Investovalo sa do ciest aj do vzdelávania. Čo všetko sa ŽSK podarilo spraviť?

Čo všetko za udialo v doprave v Žilinskom kraji za posledných 5 rokov? Nebola to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *