utorok - 21. mája, 2024
, Spoločnosť Kia Motors Slovakia zlepšuje podmienky pre vzdelávanie žilinských detí

Spoločnosť Kia Motors Slovakia zlepšuje podmienky pre vzdelávanie žilinských detí

Počas letných prázdnin za pomoci spoločnosti Kia Motors Slovakia prostredníctvom jej Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis,  prešlo sedem základných a materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Žilina rekonštrukciou. Spoločnosť hradila prevažnú časť prostriedkov a prispela sumou 140 000 eur. Mesto Žilina vynaložilo 79 883 eur potrebných na dokončenie prác. 

Rekonštrukcie sa konali na MŠ Borodáča, ZŠ s MŠ Brodno, ZŠ Námestie mladosti, ZŠ s MŠ Školská, ZŠ Martinská, ZŠ Limbová a MŠ Trnavská. Celková suma za vykonané práce bola necelých 220 000 eur. Oprava zariadení má prispieť k lepším podmienkam pre štúdium žiakov v uvedených školách. O výsledku rekonštrukčných prác na ZŠ Martinská sa boli osobne presvedčiť primátor mesta Žilina Igor Choma a viceprezident Kia Motors Slovakia Seong-Gyu Lee.

„Kvalitné vzdelanie považujem za veľkú devízu v živote každého človeka. Mladých ľudí je potrebné podporovať v tejto sfére už od útleho detstva. Kvalifikovaní a vzdelaní zamestnanci predstavujú pre našu spoločnosť prioritu. Z tohto dôvodu sme rekonštrukciu škôl v Žilinskom kraji zaradili medzi hlavné projekty aktuálneho plánu na podporu regionálnych filantropických aktivít. Som rád, že môžeme takýmto spôsobom žiakom a študentom spoluvytvárať lepšie podmienky pre ich prirodzený rozvoj,“ povedal Seong-Gyu Lee, viceprezident a vedúci divízie Administratíva spoločnosti Kia Motors Slovakia.

„Cením si, že spoločnosť Kia Motors Slovakia dobrovoľne prispieva na rekonštrukcie našich škôl a škôlok. Aj vďaka našej dobrej vzájomnej spolupráci majú žilinské deti lepšie podmienky pre štúdium a rozvoj. Práve deti sú naša budúcnosť, preto mi obzvlášť záleží na ich výchove a vzdelávaní,“ dodal primátor mesta Žilina Igor Choma.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *