piatok - 14. júna, 2024
, Tipsport liga: MsHK Žilina prehral s Novými Zámkami
Ilustračné foto

Tipsport liga: MsHK Žilina prehral s Novými Zámkami

V 14. kole hokejovej Tipsport ligy (TL) hráči MsHK Žilina podľahli MHC Nové Zámky 2:4.

Skóre duelu medzi Novými Zámkami a Žilinou otvorili domáci už v 3. minúte. V úvodnej desaťminútovke kopili Žilinčania chyby v defenzíve, no domáci ich nedokázali potrestať. V polovici prvej tretiny nevyužili domáci Jakúbek s Bajtekom obrovskú príležitosť a druhý menovaný zahodil i ponúknuté trestné strieľanie.  Druhú tretinu začali Žilinčania presilovou hrou, ktorú vďaka Matejkovmu zásahu využili. Vyrovnaný stav vydržal do 28. minúty, keď domáci Zbořil z ľavého kruhu vymietol horný roh Mikolášovej brány. Udrieť  mohli aj hostia, ale Ručkayov pohotový bekhend nakoniec zastavil Košarišťan.

V záverečnom dejstve sa dostali oba tímy do niekoľkých príležitostí, hlavne Žilinčania cítili príležitosť spraviť niečo s tesným, no nepriaznivým výsledkom. V 48. minúte nastala kuriózna situácia. Pri avizovanom vylúčení domáceho Zbořila smeroval puk zo žilinských hokejok do ich prázdnej brány. Zabrániť tomu sa snažil jeden zo Žilinčanov, nakoniec faulovaný Juríkom. Domáci tak išli do dvojminútového oslabenia o dvoch hráčov. Žilina však ani túto ponúknutú možnosť nevyužila a tak sa dostali šesť minút pred koncom k slovu opäť domáci a to vďaka Bajtekovmu zakončeniu z prvej. Ubehlo len niekoľko sekúnd a domáci pridali ešte jeden gól – Juríkovu polostrelu – poloprihrávku tečoval pred brankárom Henrich Ručkay. Do konca stretnutia zostávali tri minúty, keď stav skorigoval na rozdiel dvoch gólov Hvila.

Podľa asistenta trénera Žiliny, Aleša Bachánka, so súperom zo špice tabuľky odohrali celkom slušný zápas. „Asi rozhodla naša presilovka 5 na 3. Nevyužili sme ju a hneď nato sme dostali gól na 3:1. Súperovi gratulujem, hral výborne,“ povedal Bachánek.

Zdroj: TASR

Foto: FB/MsHK Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Purist, Barmuseum: Purist

Barmuseum: Purist

festHUDOBNE  v Barmuseum po piate! Fanúšikovia elektropopu si  môžu do svojho kalendára zaznačiť dôležitý dátum …