nedeľa - 14. júla, 2024
rukavice na motorku, Tipy, vďaka ktorým budú vaše cesty na motorke vždy pohodlné a bezpečné
Zdroj obrázka: Andrej Armiagov/Shutterstock.com

Tipy, vďaka ktorým budú vaše cesty na motorke vždy pohodlné a bezpečné

Jazda na motorke je pre mnohých z nás viac ako len spôsob dopravy – je to vášeň, sloboda a dobrodružstvo na dvoch kolesách zároveň. Avšak rovnako je pri takomto cestovaní dôležitá aj bezpečnosť a pohodlie, o ktorú sa stará špeciálna výbava v podobe oblečenia, obuvi, prilby alebo rukavíc.

Ako si tieto nevyhnutné doplnky vybrať?

Pohodlné oblečenie

Pretože žiadna špeciálna časť vozidla, ktorým je motorka, nechráni svojho majiteľa počas jazdy, je dôležité mať aspoň prilbu a správne oblečenie, ktoré vás ochráni pred poveternostnými vplyvmi a v prípade pádu zmierni následky zranení.

Tieto úlohy dokonale spĺňa pohodlné oblečenie Ixon – odolné a priedušné bundy s nohavicami vyrobenými z kvalitných materiálov, ako je koža alebo pevný textil. Nezabudnite, že aj keď vám je možno teplo, dlhé rukávy a nohavice chránia pred slnkom, vetrom, dažďom a inými vonkajšími vplyvmi.

Správne rukavice na motorku

Neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého motorkára sú aj správne moto rukavice. Okrem toho, že chránia vaše ruky pred nie vždy ideálnymi poveternostnými podmienkami, poskytujú im aj dôležitú ochranu v prípade pádu.

Je však dobré si vybrať také druhy, ktoré sú vyrobené z naozaj odolných a zároveň pohodlných materiálov, chrániacich pred opotrebením a poskytujúc dobrý grip na riadidlách. Vybrať si môžete aj také rukavice, ktoré sú vybavené špeciálnymi vložkami na chránenie kĺbov a zápästí.

Energia na sústredenie sa z najlepšej kávy do automatického kávovaru

Napriek tomu, že to nie je (na rozdiel od prilby) žiadna povinná výbava, aj dostatočná úroveň energie na dôležité sústredenie sa je pri jazde na motorke dôležitá. Na doplnenie jej klesajúcich hladín môžete využiť niekoľko riešení.

Asi prvoradý je počas dlhých jázd kvalitný odpočinok a dostatočná hydratácia, pretože pravidelné pitie vody udržuje váš organizmus vo forme a zlepšuje vašu sústredenosť. Najlepšia káva do automatického kávovaru v termoske sa postará o prípravu nápoja, ktorý vám dodá počas cesty potrebnú stimuláciu. Existujú dokonca špeciálne nádoby na motorky, ktoré umožňujú pohodlné prenášanie horúcich alebo studených nápojov.

Pri jazde na motocykli je bezpečnosť a pohodlie neodmysliteľnou súčasťou. Prilby znižujú smrteľné a vážne zranenia hlavy až o 45 %. Vhodným oblečením a rukavicami však svoje telo pred vonkajšími vplyvmi a zraneniami v prípade nehody do určitej miery chránite tiež. Nezabudnite si doplniť aj potrebné hladiny energie, aby ste sa mohli na plánovanú a dlhú jazdu dostatočne  sústrediť.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …