streda - 24. apríla, 2024
, To najlepšie z Kocúra

To najlepšie z Kocúra

Výstavu detských prác „To najlepšie z Kocúra“ môžete v týchto dňoch navštíviť v priestoroch výstavnej siene pre mladých v Turčianskej galérií. Výstava nás možno na malú chvíľu uvedie do farebného a veselého sveta detí, ktoré sa ešte nezabudli hrať a tešia sa z tvorivého objavovania a skúmania tajomstiev sveta okolo nás prostredníctvom rôznych materiálov a výtvarných techník. Všetky vystavené práce sú dielom detí, ktoré navštívili detský ateliér Kocúr.

Detský ateliér KOCÚR pracuje pri Turčianskej galérií od roku 1990 a je tu pre všetky deti  a mladých ľudí od 5 do 18 rokov. Jeho zámerom je  hravou formou podporiť záujem detí o výtvarné umenie a rozvíjať ich fantáziu a kreativitu aj v inom prostredí ako je škola a rodina. Všetky výtvarné aktivity prebiehajú pod vedením skúsených galerijných pedagógov priamo v expozíciách TG, v detskom ateliéri Kocúr a v budove Turčianskej galérie.

Turčianska galéria pri týchto aktivitách zdôrazňuje špecifiká poznávania priamo v jej atraktívnom prostredí. Vytvára pre deti a študentov priestor na tvorivú hru, zážitkové učenie, experiment, zábavu a diskusiu. Pedagógom program detského ateliéru umožňuje neopakovateľným spôsobom oživiť vyučovací proces na hodinách výtvarnej výchovy a estetiky a zároveň prehĺbiť vedomosti žiakov priamym kontaktom s vystavenými dielami. Rodičom ponúka pomoc pri zmysluplnom vyplnení času pre ich deti.

Tvorivé dielne v detskom ateliéri fungujú každý pracovný deň okrem pondelka. Dopoludnia pre organizované školské skupiny, v stredu popoludní pre jednotlivcov. Ateliér KOCÚR ponúka viac druhov edukatívnych aktivít: tvorivé dielne pre deti zamerané na rôzne témy a techniky, animačné programy k výstavám, lektorské sprievody k výstavám a rodinné tvorivé dielne. Každý typ programu je prispôsobený veku a mentalite konkrétnej skupiny.

Autor: Eva Mužilová

Zdroj: Turčianska galéria

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *