piatok - 14. júna, 2024

Tréner paralympionikov Martin Makovník: Zdravé a handicapované deti sa učia navzájom

Na marcové zimné paralympijské hry v kórejskom Pjongčangu sa chystá 15-členná slovenská výprava športovcov a navádzačov. Martinčan Martin Makovník je trénerom paralympijského lyžiarskeho tímu a s moderátorkou Evou Lacovou sa porozprával o našej reprezentácii.

V rámci Žilinského kraja je zastúpenie naozaj početné. Z Martina zastupujú Slovensko 4 členovia  – Natália Šubrtová ako navádzačka Henriety Farkašovej, Mária Zaťovičová – navádzačka Mareka Kubačku, Martin Makovník – tréner a vedúci tímu zjazdového lyžovania a Adam Šubrt ako asistent. Z Dolného Kubína je to nevidiaci pretekár Marek Kubačka a v kategórii stojacich žien Petra Smaržová zo Žiliny. Naši reprezentanti ukončili nedávno aj sezónu svetového pohára, na ktorej zaznamenali veľké úspechy.

Slovenskej reprezentácii DRŽÍME PALCE !!! Viac o nej, ale aj o tom, prečo venovať väčšiu pozornosť paralympiáde a aké očakávania má naša výprava si môžete vypočuť v rozhovore  archíve:

PS:  Dianie a výkony športovcov z nášho regiónu na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu budeme sledovať a v spolupráci s Martinom Makovníkom vám tak budeme prinášať čerstvé informácie zo svahu aj zo zákulisia. 

 

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *