piatok - 19. apríla, 2024
trampolíny, Tri tipy, ako vytvoriť deťom v záhrade zábavný park vďaka trampolíne
Ilustračné foto: mitarart / stock.adobe.com

Tri tipy, ako vytvoriť deťom v záhrade zábavný park vďaka trampolíne

S príchodom jari nás slniečko láka na pobyt na čerstvom vzduchu. Aj vo vašej záhrade môže vyrásť raj pre deti, kde budú s radosťou tráviť voľný čas, do sýtosti sa vyhrajú a nebudú toľko vysedávať pred obrazovkami. Vyskúšajte silu trampolíny a spravte si na záhrade vlastný zábavný park!

1.  Trampolína – zábava pre celú rodinu

Deti skákanie na trampolíne jednoducho zbožňujú. Aj preto čoraz viac záhrad zdobia trampolíny rôznych veľkostí, kde si môžu vaše ratolesti vybiť nahromadenú energiu a tráviť voľný čas aktívne.

Skvelé je, že neexistuje horný limit pre vek, kedy by ste boli už príliš starí na skákanie na trampolíne. Každý člen rodiny si môže užiť hodiny zábavy, na chvíľu sa odreagovať od každodenných povinností a problémov a vychutnať si nefalšovanú radosť. Vráťte sa všetci spolu do bezstarostných detských čias a zabudnite aspoň na chvíľu na starosti a každodenné povinnosti.

Trampolína teda môže byť aktivita, ktorá spojí celú rodinu a aj vďaka spoločne strávenému času plnom smiechu a radosti z pohybu si budete bližší. Pracujte na svojich vzťahoch, vytvárajte si veselé spoločné spomienky radostnými aktivitami a upevňujte rodinné puto vždy, keď máte možnosť.

Aby bola táto zábava bezpečná, je však potrebné dodržiavať určité pravidlá a vyhnúť sa nepríjemným zraneniam. To, koľko osôb môže súčasne skákať na trampolíne, limituje jej veľkosť. Trampolíny s menším priemerom, cca do 3 m, sú určené pre jednu osobu. Malé deti by nikdy nemali skákať na trampolíne bez dozoru dospelej osoby.

2.  Trampolína ako centrum detských hier a smiechu

Áno, samozrejme, trampolína je predovšetkým zariadenie na skákanie, avšak, jej plocha môže deťom poslúžiť na oveľa rozmanitejšie aktivity. Využiť trampolínu môžete na mnoho spôsobov a precvičiť si na nej koordináciu pohybov, udržiavanie rovnováhy, ale napríklad aj pamäť. Vyskúšajte s deťmi niektorú z týchto hier alebo si vymyslite vlastné a uvidíte, že z trampolíny ich počas slnečných dní nebudete môcť dostať.

Nechajte deti napríklad zostaviť playlist s obľúbenými pesničkami, pustite hudbu a nech tancujú, bláznia sa, až kým sa hudba nezastaví. Vtedy musia aj oni ihneď zmraziť a ani sa nepohnúť, kým hudba opäť nezačne hrať. Každý, kto sa počas hudobnej pauzy neudrží a pohne sa, vypadáva. Víťazom môže byť len ten najšikovnejší.

Ďalšou zábavnou hrou, ktorá na trampolíne otestuje vašu koordináciu pohybov a stabilitu, je populárna párty hra s lyžicami a loptičkami. Presúvajte sa z jedného konca trampolíny na druhý, pričom vám z lyžice nesmie spadnúť loptička. To, ako sa budete pohybovať alebo aké úlohy budete plniť pri ceste do cieľa, je na vás. Fantázii sa medze nekladú, hlavné je, aby sa deti zabavili a popracovali na rovnováhe..

Medzi obľúbené hry na trampolíne patrí aj nasledovanie vodcu. Jeden hráč ukazuje ostatným rôzne pohyby, ktoré musia ostatní presne napodobniť. Kto nedáva pozor alebo nedokáže zopakovať vodcovo zadanie, vypadáva.

Obmenou tejto hry je aktivita, pri ktorej každý hráč predvedie jeden pohyb a každý ďalší zopakuje všetko, čo predviedli prechádzajúci hráči a na konci pridať niečo svoje. Kto sa pomýli alebo niečo zabudne, skončil.

3.  Trampolína ako útočisko pre deti

Pamätáte sa ešte, keď ste boli malí a stavali ste si bunkre zo všetkého možného? Dnešné deti si môžu svoje miesto na hranie a trávenie voľných chvíľ vybudovať napríklad aj na trampolíne. Nemusia na nej celé dni len skákať, ale trampolína dokáže šikovne poslúžiť ako ich špeciálne miesto, oddychová zóna, kde budú môcť nerušene vylihovať, čítať knihy na čerstvom vzduchu či všemožne zapájať fantáziu pri rozmanitých hrách.

Môcť sa len tak kedykoľvek vystrieť na slniečku na záhrade a len tak sa zasnívať, nechať fantáziu pracovať a vymýšľať so súrodencami alebo priateľmi aktivity, ktoré spríjemnia jarné a letné dni, je na nezaplatenie. Nechajte ich doniesť si do trampolíny vankúše, zakryť ju dekou a vybudovať si vlastný bunker, kde môžu rozvíjať detské tajomstvá.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ako sa zbaviť kašľa, Ako sa zbaviť kašľa domácimi prostriedkami

Ako sa zbaviť kašľa domácimi prostriedkami

S príchodom zimy a poklesom teplôt sa vzduch stáva chladnejším a objavujú sa väčšie hrozby …