utorok - 23. júla, 2024
autosúčiastky, Trúfnete si na opravu vášho auta? Je to jednoduché!
foto: pexels.com

Trúfnete si na opravu vášho auta? Je to jednoduché!

Určite ste to zažili na vlastnej koži.  Jazdíte si pohodlne krížom-krážom na výlety, nákupy, pracovné mítingy či obľúbenú návštevu svokry. Váš štvorkolesový tátoš to všetko hravo zvláda, no zrazu príde ten moment, kedy sa s vašim autom niečo stane a vy neviete, čo! Nezostáva nič iné, len zájsť do servisu. Tam vám vystavia účet za opravu, ktorý vám spôsobí ďalší šok. Ale existuje aj lepšie a lacnejšie riešenie!

Urob si sám!

Je rok 2020, čo znamená, že na internete dnes nájdete úplne všetko! Stačí par klikov a máte k dispozícii tisícky návodov, vďaka ktorým sa behom niekoľkých minút aj vy môžete stať amatérskym kuchárom, stolárom, filmárom, záhradníkom, inštalatérom, či dokonca automechanikom. Pri všetkých bežných opravách, ktoré zvládnete aj vy sami vám pomôže online autodielňa.

Učte sa od profesionálov

Kto vám lepšie poradí ako odborník od fachu? Na youtube kanále autodoc.sk nájdete desiatky rôznych video-návodov,  ako si vymeniť palivový filter, stierače, brzdové kotúče, klinový remeň, či iné súčiastky. Všetky úkony vám názorne predvedú špičkoví automechanici, vďaka ktorým zdanlivo aj ten najkomplikovanejší proces výmeny autosúčiastky vyznie ako úplná hračka.

Ako vymeniť  palivový filter už viem, ale kde ho kúpim?

Trh s autodielmi je rozmanitý a po chvíli surfovania na internete zistíte, že môžete siahnuť buď po originálnych súčiastkach, alebo ich náprotivkoch od iných značiek. Tie sa od seba odlišujú najmä cenou, ktorá je v mnohých prípadoch citeľné nižšia, avšak treba mať na zreteli, že ďalším kritériom pri výbere autosúčiastok by mala byť kvalita.

Nikto z nás predsa nechce riešiť servis jedného a toho istého problému na aute každé dva mesiace a potenciálne poškodiť aj tie súčiastky, ktoré boli donedávna v úplnom poriadku. Nie nadarmo sa hovorí: „Nie som taký bohatý, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci“. Táto fráza platí pri výmene autosúčiastok dvojnásobne. Preto je vhodné, ešte predtým, ako začneme uvažovať nad opravou auta, vybrať si ten správny eshop, ktorý ponúka autodiely v prémiovej kvalite akým je napríklad aj Autodielyonline24.sk.

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …