pondelok - 22. apríla, 2024
, Tvrdý odkaz pre Patrika Gromu a Branislava Delinčáka: Chlapci, hanbíme sa za vás!

Tvrdý odkaz pre Patrika Gromu a Branislava Delinčáka: Chlapci, hanbíme sa za vás!

Na aprílovom rokovaní mestského zastupiteľstva bude opäť „veselo.“ Klub nezávislých poslancov predložil na aprílové rokovanie mestského zastupiteľstva návrh na odvolanie Patrika Gromu z funkcie konateľa spoločnosti Žilina Invest a Branislava Delinčáka z funkcie člena mestskej rady. Zároveň nezávislí vyzývajú Patrika Gromu, aby odstúpil z funkcie viceprimátora.

Dôvodov na ich odvolanie je hneď niekoľko. Patrik Groma zadával grafické práce a uverejňovanie inzercie obchodnej spoločnosti Žilina Invest, ktorej 51 % vlastníkom je mesto Žilina a súkromným spoločnostiam, ktorých spolumajiteľom, resp. konateľom je Branislav Delinčák. „Spoločnosť Žilina Invest, s. r. o., si v roku 2016 v schránkových novinách Žilinský kuriér objednala grafické spracovanie, grafické práce a plošnú inzerciu (celkom 4 objednávky) spolu za 2388 eur,“ píše sa v návrhu na odvolanie. Delinčákova spoločnosť Business corp poslala svoje faktúry za rovnaké činnosti a za uverejnenie v Žilinskom kuriérovi aj mestskej spoločnosti Žilbyt za 1782 eur a MsHK Žilina za 3564 eur.

Ako ďalej uvádzajú nezávislí vo svojom návrhu „v schránkových novinách Žilinský kuriér boli v rokoch 2016 a 2017 uverejnené napríklad články: Poslanci zablokovali výstavbu 150 nájomných bytov, Nedôstojné šaškovanie s platmi viceprimátorov, Patrik Groma: Buďme chvíľu ako naše deti a Vianoce budú zasa čarovné, Na rovinu s Patrikom Gromom, Vianoce Branislava Delinčáka a jeho rodiny, Poctivá robota musí priniesť svoje ovocie (s podtitulom Žilina konečne vykročila na cesturozvoja), Kto bude víťazom?, Patová situácia, Nehaňte ľud môj, Kto je Patrik Groma?, Patrik Groma: Mňa neovplyvňujú názory a myšlienky lobistov. Tieto články alebo ich časti považujeme za politickú reklamu poslancov Patrika Gromu a Branislava Delinčáka.

Mesto Žilina pritom vydáva svoje Radničné noviny, v ktorých sa často propaguje činnosť viceprimátora aj poslanca Delinčáka. „Myslíme si, že presúvanie financií z rozpočtu mesta alebo jeho organizácií na konto firiem poslancov Mestského zastupiteľstva v Žiline za účelom sebaprezentácie poslancov a ich politickej reklamy je nezlučiteľné s tým, čo každý poslanec slávnostne sľuboval na začiatku svojho volebného obdobia, že bude ochraňovať záujmy obce. Myslíme si, že v uvedenom prípade ide o zneužitie funkcie poslanca, poškodenie finančných záujmov mesta Žilina a nemorálnu politickú reklamu za peniaze daňových poplatníkov. Chlapci, hanbíme sa za vás. Post poslanca Mestského zastupiteľstva v Žiline sa nevykonáva kvôli biznisu s mestom Žilina či jeho organizáciami.“

Aký bude osud oboch spomínaných sa dozvieme na najbližšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Žiline, ktoré sa uskutoční 24. apríla.

Foto: Mesto Žilina

Zdroj: Žilinský večerník

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *