sobota - 22. júna, 2024
, Úspešná podpora cestovného ruchu turistickej destinácie Žilina napreduje

Úspešná podpora cestovného ruchu turistickej destinácie Žilina napreduje

Internetové stránky Turistickej informačnej kancelárie mesta Žilina tikzilina.eu sa modernizujú aj prostredníctvom projektu Združenia Horné Považie pre rozvoj cestovného ruchu na Hornom Považí. Na podporu cestovného ruchu vznikli aj nové propagačné materiály zamerané na predstavenie kultúry, kultúrnych pamiatok, športu, relaxu, gastronómie a ubytovania v Žiline a okolí.

Konferencia s názvom „Partnerstvom k podpore cestovného ruchu turistickej destinácie Žilina“ sa uskutočnila na Mestskom úrade v Žiline vo štvrtok 17. júna a boli na nej predstavené výsledky projektu Združenia Horné Považie pre rozvoj cestovného ruchu na Hornom Považí. Hlavnými aktivitami projektu bolo vytvorenie združenia Horné Považie, ktorého partnermi sú mesto Žilina, mesto Rajecké Teplice, obce Lietavská Lúčka, Porúbka, Lietava a Slovenské liečebné kúpele Rajecké Teplice. Jedným z hlavných cieľov projektu bolo aj vytvorenie zásadného dokumentu „Stratégia rozvoja cestovného ruchu Združenia Horné Považie“. Okrem toho boli na konferencii prezentované aj projekty, na ktorých sa Združenie Horné Považie, ako aj mesto Žilina podieľajú v oblasti mestskej cyklodopravy, ide najmä o projekt Rajeckej cyklomagistrály. Priestor na prezentáciu svojej činnosti dostala Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj a Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra, ktoré výrazne podporujú rozvoj cestovného ruchu v regióne.

Významným produktom projektu je modernizácia portálu Turistickej informačnej kancelárie mesta Žilina tikzilina.eu, vrátane vytvorenia mobilnej aplikácie (android, iOS). Ďalším produktom na podporu cestovného ruchu sú propagačné materiály, ktoré sa zameriavajú na oblasti kultúry, kultúrnych pamiatok, športu, relaxu, gastronómie a ubytovania v Žiline a okolí.

Mesto Žilina realizuje projekt „Partnerstvom k podpore cestovného ruchu turistickej destinácie Žilina“ v rámci Regionálneho operačného programu a je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, štátneho rozpočtu a rozpočtu mesta Žilina. Celkové výdavky projektu predstavujú sumu 236 152 eur.

Bližšie informácie možno nájsť na stránkach tikzilina.eu, rajeckapohoda.sk a regionbeskydy.sk.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *