štvrtok - 23. marca, 2023
, „Utopený“ mobil vrátila mladej Nórke veľryba

„Utopený“ mobil vrátila mladej Nórke veľryba

Predstavte si, že vám do mora spadne mobil. Vy sa nešťastne lúčite so všetkými fotkami, videami a ďalšími materiálmi a zrazu sa stane niečo nečakané. Mobil vám podá veľryba. Ale poďme pekne po poriadku.

Rybári loviaci vo vodách v blízkosti nórskej rybárskej dediny Inga ešte koncom apríla informovali o veľrybe, ktorá mala na sebe zvláštny postroj a spozorovali ju v blízkosti rybárskych lodí. Vo vnútri toho postroja sa našiel nápis „Zariadenie Petrohradu„. Nórski odborníci sa domnievali, že veľryba prešla v Rusku špeciálnym výcvikom. Správala sa podivne, aktívne vyhľadávala lode a mala na sebe tesný postroj, ktorý sa zdal byť prispôsobený pre kameru alebo zbraň.

O niekoľko dní neskôr táto ruská špiónka plávala okolo člna mladej Nórky neďaleko mesta Hammerfest. Mladej Nórke vypadol z člna telefón priamo do mora. Keď sa už s telefónom nadobro lúčila,  zjavila sa milá veľryba a podala dievčine telefón. Celý tento moment sa podarilo zachytiť aj na kameru, a tak sa môžete presvedčiť, že veľryba bola naozaj dobre vychovaná.

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

zimné topánky, Môžu teplé zimné topánky vyzerať krásne a žensky?

Môžu teplé zimné topánky vyzerať krásne a žensky?

Zima je hneď za rohom a so snehom na obzore je sezóna zimných topánok v …