utorok - 21. mája, 2024
, V Martine študenti zubného lekárstva šírili osvetu v oblasti ústnej hygieny

V Martine študenti zubného lekárstva šírili osvetu v oblasti ústnej hygieny

Martin, 30. apríl – V utorok mohli Martinčania na Divadelnom námestí stretnúť študentov zubného lekárstva, ktorí do mesta prišli s myšlienkou – Keď neprídu pacienti do ambulancie, musia vyjsť lekári do ulíc. Cieľom projektu bolo naučiť ľudí správnu techniku čistenia zubov, motivovať ich ku zlepšovaniu starostlivosti o ústne zdravie a zvýšiť úroveň povedomia o dôležitosti prevencie v oblasti ústnej hygieny.

[audio:https://rebeca.sk/audio/spravy/30_04_2014_spolu_za_zdravy_a_krasny_usmev.mp3|titles= SSSZL pre Rádio Rebeca 30.04.2014]

Spolu za zdravý a krásny úsmev je 14-denný celoslovenský projekt organizovaný na verejných priestranstvách s cieľom dostať sa bližšie k ľudom a šíriť osvetu v príjemnejšom prostredí ako je zubná ambulancia.

Predchodcom projektu bol program – Dni zdravého úsmevu, ktorý prebiehal len na lokálnej úrovni. Prvýkrát sa uskutočnil v roku 2011 v Košiciach a počas neho bolo inštruovaných prvých 1700 ľudí. Počas nasledujúcich dvoch rokov stúpol počet zaškolených ľudí na 4 000 a to počas školení v Žiline, Prešove a Košiciach. Pilotný projekt, podobný tomu dnešnému, sa napokon uskutočnil v roku 2013.

Školiteľmi sú študenti zubného lekárstva, ktorí takto zúročujú svoje vedomosti, učia sa komunikovať s ľuďmi a zároveň získavajú neoceniteľné skúsenosti do ich budúcej zubolekárskej praxe. Jedna inštruktáž trvá približne 30 minút a jeden školiteľ je schopný školiť simultánne 3 ľudí. Na pomoc k pútavejšiemu a zrozumiteľnejšiemu vysvetleniu im slúžia pomôcky: model chrupu v nadživotnej veľkosti a zubná kefka. Každý človek zároveň získa i vlastnú kefku, s ktorou si v reálnom čase precvičuje techniku čistenia zubov.

, V Martine študenti zubného lekárstva šírili osvetu v oblasti ústnej hygieny

ssszl.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *