piatok - 24. mája, 2024
, V stredu sa na Žilinskej univerzite uskutoční elektrotechnická olympiáda

V stredu sa na Žilinskej univerzite uskutoční elektrotechnická olympiáda

V pondelok, 18. apríla, boli našimi hosťami v žilinskom Elixíre Rádia Rebeca zástupkyňa organizátora elektrotechnickej olympiády na Žilinskej univerzite Emília Bubeníková, majster odbornej výchovy Radoslav Michal Kopera a študent na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Žiline Michal Trnka. Spolu sme sa rozprávali o pripravovanej elektrotechnickej olympiáde, ktorá sa uskutoční už túto stredu, 20. apríla, na Žilinskej univerzite v Žiline.

Emília Bubeníková prezradila našej moderátorke, Paule Beinsteinovej a poslucháčom v čom spočíva elektrotechnická olympiáda. Okrem toho nám povedala, koľko stredných škôl sa do olympiády zapojilo. Keďže záujem zo strany stredných škôl bol obrovský, zaujímalo nás či bolo náročné vybrať tých najlepších desať projektov, ktoré postúpili do finále elektrotechnickej olympiády, ktorá sa uskutoční už túto stredu na pôde Žilinskej univerzity v Žiline. Emília Bubeníková nám niečo povedala aj o projektoch, ktoré odborná komisia hodnotila a o cenách, ktoré projekty získajú.

Našim hosťom bol aj študent Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Žiline Michal Trnka, ktorý hovoril o svojej láske k fyzike – konkrétne o tej k vetru a o svojom projekte, ktorý veľmi súvisí s vetrom a to skonštruovanie veternej elektrárne. Keďže je štvrtákom opýtali sme sa ho či by chcel študovať na Žilinskej univerzite. Jeho majstrom, konkrétne majstrom odbornej výchovy, je Radoslav Michal Kopera, ktorého sme sa opýtali na spoluprácu medzi ním a Michalom Trnkom.

Ak ste si tento zaujímavý rozhovor nestihli vypočuť, môžete tak urobiť práve teraz v našom archíve.

Foto: autor

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinová, Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

Sociálna oblasť aj naďalej patrí k prioritám ŽSK. S akými riešeniami župa prichádza?

O nedostatku sestier sa hovorí najmä v súvislosti so zdravotníctvom, no chýbajú aj v sociálnej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *