streda - 24. apríla, 2024
, V Žiline sa konala dejepisná súťaž. Ktorá škola bola najšikovnejšia?
1. miesto ZŠ Karpatská pod vedením pána učiteľa Dávida Poláčka

V Žiline sa konala dejepisná súťaž. Ktorá škola bola najšikovnejšia?

V Žiline sa 14. júna konala dejepisná súťaž určená pre žiakov základných škôl. Hlavným cieľom bolo pripomenúť si 72. výročie ukončenia 2. svetovej vojny a odkaz Slovenského národného povstania. Zvíťazili v nej žiaci zo ZŠ Karpatská pod vedením pána učiteľa Dávida Poláčka.

Žiaci základných škôl si zmerali svoje „sily“ vo vedomostnej súťaži o 2. svetovej vojne a o Slovenskom národnom povstaní, ktorá pozostávala z dvoch častí. V prvej časti riešili súťažiaci  testové  úlohy z okruhu vedomostí o vojne vo svete, o Slovensku počas vojny, SNP a Karpatsko-duklianskej operácii.

V druhej časti žiaci predstavovali svoje projekty na  tému 2. svetovej vojny. Súťažiaci boli veľmi dobre pripravení, jednotlivé projekty svedomite vypracovali. Zvíťazili žiaci zo ZŠ Karpatská pod vedením pána učiteľa Dávida Poláčka, na druhom mieste sa umiestnili žiaci zo ZŠ na Námestí mladosti 1 (ZŠ Hájik) pod vedením pani učiteľky Andrey Rabčanovej a na treťom mieste sa zúčastnili žiaci zo ZŠ Martinská pod vedením riaditeľky Beáty Veselskej, ktorá je zároveň aj spoluorganizátorka tejto vedomostnej medziškolskej súťaže.

Hlavným organizátorom  bol Slovenský zväz protifašistických bojovníkov – oblastný výbor Žilina  – pod vedením jeho predsedu Juraja Drotára s podporou Mestského úradu v Žiline. Okrem cien a diplomov, ktoré boli v závere súťaže odovzdané, všetkých zúčastnených čaká  za odmenu aj výlet do Banskej Bystrice a obce Nemecká.

Pavol Čorba, hovorca mesta Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *