nedeľa - 19. mája, 2024
, V Žiline sa konala medzinárodná konferencia o sociálnych službách

V Žiline sa konala medzinárodná konferencia o sociálnych službách

Vo štvrtok, 11. februára, sa v budove Žilinského samosprávneho kraja v Žiline konala medzinárodná konferencia s názvom Sociálne služby ako verejný záujem 2016, ktorú zorganizoval Zväz poskytovateľov sociálnych služieb v SR v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom.

Zväz poskytovateľov sociálnych služieb v Slovenskej republike v spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom už po tretíkrát organizoval medzinárodnú konferenciu Sociálne služby ako verejný záujem 2016. Tento rok sa príspevky odborníkov zameriavali na témy súvisiace so zvyšovaním kvality sociálnych služieb a prepojenie sociálnej a zdravotnej starostlivosti. Medzinárodnej konferencie sa tento rok zúčastnilo viac ako 180 hostí. Okrem slovenských prednášajúcich svoje príspevky predniesli i odborníci z Českej republiky a Poľska.

Žilinský samosprávny kraj je najväčším poskytovateľom sociálnych služieb a v rámci svojich kompetencií je i zriaďovateľom 26 zariadení sociálnych služieb. Z rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja je každoročne viac ako 60 %, finančných prostriedkov investovaných do oblasti sociálnych služieb. Kraj poskytuje sociálnu starostlivosť pre viac ako 3 400 klientov a stará sa aj o tých, o ktorých sa nemá kto postarať a ktorí nemajú základné sociálne a pracovné návyky. Pre Žilinskú župu je poskytovanie sociálnych služieb jednou z hlavných priorít.

, V Žiline sa konala medzinárodná konferencia o sociálnych službách

Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *