štvrtok - 18. apríla, 2024
, Veselé tvorivé dielne pre deti v Turčianskej galérií
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Veselé tvorivé dielne pre deti v Turčianskej galérií

O tom, že prázdniny môžu byť plné dobrej nálady a tvorivej zábavy sa presvedčili deti, ktoré navštívili počas prvých prázdninových dní detský výtvarný ateliér KOCÚR pri Turčianskej galérií.

Deti mali počas piatich dní možnosť navštíviť päť tvorivých dielní z cyklu Umenie hrou, pričom každá dielňa bola venovaná osobe a dielu autora, ktorého dielo je zastúpené v zbierkach Turčianskej galérie. Tieto diela sa stali inšpiráciou pre jednotlivé dielne.

Prázdninujúce deti spoznali diela Mikuláša Galandu, Ľudovíta Fullu, Fraňa Štefunku, Evera Púčeka a Jozefa Mužilu. Modelovali, maľovali na tričká, robili koláž a vyskúšali si aj techniku frotáže a otláčania. Ateliér počas týchto dní navštívilo približne päťdesiat detí vo veku od 5 do 10 rokov, ktoré radi tvoria, chcú sa niečo nové naučiť a popri tom prežiť aj „kopec“ zábavy.

Táto forma prázdninovej tvorivej aktivity pre deti sa galérií osvedčila a tak letné prázdniny galéria uzavrie v poslednom augustovom týždni ďalšími tvorivými dielňami, ktoré sa budú konať v dňoch od 26. 8. do 29. 8. v priestoroch detského ateliéru KOCÚR. Na tieto tvorivé dielne je možné prihlásiť sa u galerijnej pedagogičky Lucie Bezegovej na bezegova@vuczilina.sk.

Autor: Eva Mužilová

Foto: Turčianska galéria

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *