sobota - 22. júna, 2024

Viete, čo vám ponúka zdravotná poisťovňa? Je čas to zistiť

Súhlasíte s tým, že zdravie je to najcennejšie čo máme? Aby to však nebola iba fráza, treba sa oň aj starať, pričom všetko to začína nielen pri zdravom životnom štýle, ale i kvalitných lekárskych službách. A tie predsa aj niečo stoja. Podporí vás zdravotná poisťovňa? Ste s tou svojou spokojní? Riešením môže byť aj prestup do inej.  Porovnajme si, aké benefity vám aktuálne ponúkajú naše tri zdravotné poisťovne.

Dôvod na zdravý úsmev?

Po zdravom úsmeve túži každý. Dôvod naň nájdete aj vtedy, keď vám vaša poisťovňa prispeje na ošetrenie v zubnej ambulancii. Ktorá z nich vám vyčarí najväčší úsmev?

Súkromná poisťovňa Dôvera poskytne svojmu klientovi 150 eur na ošetrenie vrátane dentálnej hygieny. Poistenec Union-u získa príspevok na zubára vo výške 100 eur. Od nového roka zavedie  100 eurový príspevok aj štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa /VšZP/. Ten je však súčasťou “balíčka“, z ktorého si poistenec vyberie, na čo konkrétne chce príspevok využiť. Ďalšími možnosťami sú totiž preplatené lieky na predpis, okuliare a šošovky.

, Viete, čo vám ponúka zdravotná poisťovňa? Je čas to zistiť
Foto: Pixabay

Kde nájdete najštedrejšie doplatky za lieky?

Ach tie lieky. Človek by sa im najradšej vyhýbal, ale v mnohých prípadoch sú nutnosťou. Koľko eur mesačne necháte v lekárni? A čo to ešte len bude, keď máte chorľavé deti? Aj tu ponúkajú poisťovne isté benefity.

Za lieky pre deti vám Union preplatí 100% doplatkov. 300 eur za lieky pre každého člena domácnosti si môžete spätne nárokovať, keď je vaša rodina poistená v Dôvere.

VšZP si 200 eurový príspevok podmieňuje tým, aby boli minimálne ďalšie tri osoby vo vašom okolí poistené práve u nej. V praxi to vyzerá tak, že vytvoríte  skupinu poistencov, v rámci ktorej možno používať len jeden bankový účet a o príspevky všetkých môže žiadať len jeden člen skupiny. Príspevky poisťovňa vypláca dvakrát za rok. Dôležité je upozorniť na fakt, že ak je niekto z vašej skupiny neplatičom, celá skupina stráca nárok na finančný príspevok. Aby ste nestratili nárok na príspevok od VšZP, je potrebné absolvovať aj všetky preventívne prehliadky. Jednoduchší je teda systém získavania príspevku u súkromných poisťovní. Požiadať oň môžete cez aplikáciu.

, Viete, čo vám ponúka zdravotná poisťovňa? Je čas to zistiť
Foto: Pixabay

Plánujete rodinu?

S príchodom dieťaťa na svet sa otvárajú nové sféry vášho života.  Vytúžený potomok však nie je pre každého samozrejmosťou. Na takéto prípady myslí poisťovňa Union, ktorá poskytuje príspevok 900 eur na umelé oplodnenie. Mamičky majú nárok na licencovanú pôrodnú asistenciu a môžu si dokonca bezplatne zapožičať  monitor dychu novorodeniatka.

Zdravotná poisťovňa Dôvera poskytne rodičom darčekový balíček v hodnote 50 eur a zľavu na nadštandardnú izbu v nemocnici. VšZP čerstvým mamičkám ponúka vzorku krému na opaľovanie a očkovací kalendár.

, Viete, čo vám ponúka zdravotná poisťovňa? Je čas to zistiť

Pomôže porovnávač poisťovní

Aj podľa vyššie spomenutých bodov si môžete zmapovať, aké benefity vám ponúkajú naše zdravotné poisťovne resp. nakoľko štedrá je priamo tá vaša. Ak uvažujete nad zmenou poisťovne, pri konečnom výbere si, samozrejme, treba detailnejšie ozrejmiť jednotlivé podmienky poskytnutia príspevku.  Dôležité je aj uvedomiť si, aké priority resp. druhy ošetrení sú vo vašom prípade najpríznačnejšie.

Zmena zdravotnej poisťovne je zdarma, no možná je len do konca septembra 2020. Vybrať tú najvhodnejšiu vám pomôže porovnávač dobrazdravotka.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …