utorok - 18. júna, 2024
, Víťazom Školskej športovej ligy sa stali žiaci Základnej školy Martinská

Víťazom Školskej športovej ligy sa stali žiaci Základnej školy Martinská

Na Mestskom úrade v Žiline sa v piatok 24. júna popoludní uskutočnilo vyhodnotenie VI. ročníka Školskej športovej ligy, do ktorej sa zapojili zástupcovia 17 žilinských základných škôl. Od októbra až do júna žiaci súťažili v piatich športoch: futbal, florbal, vybíjaná, plávanie a atletika. Titul víťaza získala Základná škola Martinská, ktorá od mesta Žilina dostala cenu – výlet do aquaparku v Liptovskom Mikuláši. Víťazom srdečne gratulujeme!

Víťazná Základná škola Martinská vyhrala s rozdielom 495 bodov nad Základnou školou Karpatská. Tretie miesto obsadila Základná škola Námestie mladosti.

„Srdečne gratulujem všetkým našim žilinským žiačkam a žiakom, ktorí svojimi výkonmi reprezentovali nielen seba, ale i svoju školu. Určite je aj pre rodičov potešujúce to, že záujem o šport v Žiline narastá a mladí ľudia trávia svoj voľný čas týmto spôsobom. Na Slovensku sú len dve mestá, ktoré školskú športovú ligu organizujú – Košice a naša Žilina,“ uviedol primátor Igor Choma.

Školská športová liga prebiehala od októbra 2015 do júna 2016. Súťažilo sa v 5 športoch (futbal, florbal, vybíjaná, plávanie a atletika). Školskej ligy sa zúčastnilo viac ako 800 detí od 3. ročníka až po 9. ročník zo 17 žilinských základných škôl. Hralo sa celoročne minimálne raz do týždňa v popoludňajších hodinách. Poďakovanie patrí nielen deťom, ktoré trávili svoj popoludňajší voľný čas športovaním, ale aj pedagógom, ktorí sa žiakom venovali v rámci svojho voľného času.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *