streda - 7. decembra, 2022

Vladimír Sendrei nás navštívil v Rádiu Rebeca! Sendreiovci & Kokavakere Lavutara Rádio Roma

Posted by Rádio Rebeca on 6. jún 2017

Vladimír Sendrei: Život je o inom, nie o farbe pleti

V štúdiu Rádia Rebeca sme mali vzácnu návštevu. Zavítal k nám Vladimír Sendrei, člen jednej z najlepších a najznámejších slovenských kapiel, ktoré hrajú rómsku hudbu Sendreiovci & Kokavakere Lavutara.  Hudobník sa s našimi poslucháčmi podelil o to, ako sa kapela musela okamžite zbaliť  po vystúpení a cestovať na skúšku so svetoznámym skladateľom, o tradičnej hudbe ale aj rómskom pope či jednej zo svojich lások, ktorým je futbal.

Sendreiovci prinášajú tú pravú rómsku atmosféru s tradičnými hudobnými nástrojmi ako sú husle a cimbal, pričom silný hlas vokalistky Janky Sendreiovej vo vás doznieva ešte dlho po tom, ako ste ho počuli.

Skupina účinkuje od roku 2002, pričom spolupracovala aj s ďalšími zvučnými menami zo slovenskej hudobnej scény ako sú kapela Para, Moja reč, Peter Lipa, Janko Kuric a ďalší interpreti.

Ich tóny však zazneli aj v zahraničí. Vystupovali v známej Carnegie Hall v New Yorku, Synagóge Oslo, Berlínskom divadle či pražskej Lucerne. Za jeden z ich najväčších úspechov možno považovať spoluprácu so svetoznámym hudobným producentom, autorom filmovej hudby Hanzom Zimmerom /Tenká červená čiara, Temný rytier, Piráti z Karibiku, Interstellar…/, ktorý hudbu Sendreiovcov zaradil na soundtrack amerického filmu Sherlock Holmes 2: Hra tieňov v réžii Guya Ritchieho. Zimmera živelná rómska hudba Sendreiovcov natoľko nadchla, že si s ním Sendreiovci aj zakoncertovali v Bratislave v rámci jeho európskeho turné.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

ŽSK, Investovalo sa do ciest aj do vzdelávania. Čo všetko sa ŽSK podarilo spraviť?

Investovalo sa do ciest aj do vzdelávania. Čo všetko sa ŽSK podarilo spraviť?

Čo všetko za udialo v doprave v Žilinskom kraji za posledných 5 rokov? Nebola to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *