sobota - 30. septembra, 2023

Vladimír Sendrei nás navštívil v Rádiu Rebeca! Sendreiovci & Kokavakere Lavutara Rádio Roma

Posted by Rádio Rebeca on 6. jún 2017

Vladimír Sendrei: Život je o inom, nie o farbe pleti

V štúdiu Rádia Rebeca sme mali vzácnu návštevu. Zavítal k nám Vladimír Sendrei, člen jednej z najlepších a najznámejších slovenských kapiel, ktoré hrajú rómsku hudbu Sendreiovci & Kokavakere Lavutara.  Hudobník sa s našimi poslucháčmi podelil o to, ako sa kapela musela okamžite zbaliť  po vystúpení a cestovať na skúšku so svetoznámym skladateľom, o tradičnej hudbe ale aj rómskom pope či jednej zo svojich lások, ktorým je futbal.

Sendreiovci prinášajú tú pravú rómsku atmosféru s tradičnými hudobnými nástrojmi ako sú husle a cimbal, pričom silný hlas vokalistky Janky Sendreiovej vo vás doznieva ešte dlho po tom, ako ste ho počuli.

Skupina účinkuje od roku 2002, pričom spolupracovala aj s ďalšími zvučnými menami zo slovenskej hudobnej scény ako sú kapela Para, Moja reč, Peter Lipa, Janko Kuric a ďalší interpreti.

Ich tóny však zazneli aj v zahraničí. Vystupovali v známej Carnegie Hall v New Yorku, Synagóge Oslo, Berlínskom divadle či pražskej Lucerne. Za jeden z ich najväčších úspechov možno považovať spoluprácu so svetoznámym hudobným producentom, autorom filmovej hudby Hanzom Zimmerom /Tenká červená čiara, Temný rytier, Piráti z Karibiku, Interstellar…/, ktorý hudbu Sendreiovcov zaradil na soundtrack amerického filmu Sherlock Holmes 2: Hra tieňov v réžii Guya Ritchieho. Zimmera živelná rómska hudba Sendreiovcov natoľko nadchla, že si s ním Sendreiovci aj zakoncertovali v Bratislave v rámci jeho európskeho turné.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *