nedeľa - 14. júla, 2024
, Web mesta Martin v novom šate

Web mesta Martin v novom šate

Martin, 15. apríla – Mesto Martin v pondelok predstavilo novú webovú stránku mesta, ktorá jej obyvateľom i návštevníkom pomôže získať všetky potrebné informácie rýchlo a ľahko.

Nová webová stránka je súčasťou komunikačnej stratégie mesta, v rámci ktorej je dôraz kladený na potreby občanov. Novinkami sú okrem iného prepojenia na facebookovú skupinu a youtube kanál, či kalendár podujatí, kde môžu po registrácii prispievať všetky kultúrne organizácie v meste.

Podľa hovorkyne mesta Martin, Zuzany Kalmanovej, je cieľom projektu novej webovej stránky vytvoriť moderné, prehľadné a graficky pôsobivé webové sídlo, na ktorom nájdu občania mesta, ale aj návštevníci stránky, informácie, ktoré potrebujú vedieť o meste a aktivitách, ktoré sa v ňom dejú.

„Som hrdý, že sme mohli obyvateľom mesta Martin rovnako ako jeho návštevníkom predstaviť novú webovú stránku. Stránka je inovatívna svojim dizajnom, prehľadnosťou a taktiež logickým členením do tematických skupín. Vychádza z Manuálu vizuálnej identity mesta a ponúka viacero inovácií – od kalendára akcií, kde nájdete všetky zaujímavé podujatia v meste až po informácie o dianí v jednotlivých mestských častiach,“ vysvetľuje primátor mesta Martin, Andrej Hrnčiar.

Podľa autorov projektu nová stránka poskytne široké spektrum informácií. Tematicky a graficky je rozdelená na dve hlavné časti – Transparentné mesto a Život v meste. Časť Transparentné mesto obsahuje všetky informácie, ktoré nariaďuje aktuálna legislatíva pre webové sídla orgánov verejnej správy. Svojim obsahov je teda  viac „úradnícka“. Naproti tomu časť Život v meste ponúka množstvo zaujímavého obsahu o každodennom dianí v meste. Do novej stránky sú integrované dostupné overené riešenia ako google vyhľadávač na rýchlejšie a presnejšie vyhľadávanie informácii a google translator na preklad stránok až do 80-tich jazykov.

V procese prípravy stránky bol realizovaný import takmer všetkých informácií z pôvodnej stránky, ktoré zahŕňajú takmer 10 tisíc dokumentov. Importovaných bolo aj približne 5500 fotografií a rôznych príloh. V celkovom počte sa premiestnilo viac ako 6 tisíc súborov.  Takmer všetky ostatné texty z pôvodnej stránky prešli revíziou. Aktualizované boli rovnako aj všetky postupy a všetky úradné formuláre k nim prislúchajúce. K uvedeným dátam boli doplnené ďalšie, úplne nové informácie. K dnešnému dňu obsahuje stránka viac ako 14 200 dokumentov, takmer 6200 fotografií a iných obrázkov. Taktiež 470 tlačových správ a 290 položiek menu.

Nová webová stránka je dostupná aj pre mobilné telefóny i tablety s operačnými systémami Android a iOS.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *