pondelok - 27. mája, 2024
, Začína Žilinské kultúrne leto 2016 s programom pre všetky generácie

Začína Žilinské kultúrne leto 2016 s programom pre všetky generácie

Aj v tomto roku bude mať Žilinské kultúrne leto bohatý program, ktorý pre návštevníkov všetkých vekových kategórií pripravilo mesto Žilina. Zaujímavé hudobné, tanečné a historické podujatia budú prebiehať najmä na Mariánskom námestí, na Námestí Andreja Hlinku a v Sade SNP. Do programu sa zapojili aj Stanica Žilina-Záriečie, Mestská krytá plaváreň Žilina, eXtreme park na Vodnom diele Žilina a Konzervatórium Žilina. 

Bohatý program spríjemní atmosféru nielen letných prázdnin. Žilinské kultúrne leto odštartuje Fest Anča – Medzinárodný festival animácie (29. jún  – 3. júl). Priamo v centre mesta môžete čas stráviť na letných terasách pri počúvaní koncertov rôznych žánrov v rámci Mariánskeho leta, čo je cyklus sobotných večerných koncertov. Počas celého Žilinského kultúrneho leta budú prebiehať Hudobné stredy i premietanie filmov v Letnom kine na Námestí Andreja Hlinku. (V prípade nepriaznivého počasia sa Mariánske leto a Hudobná streda konať nebudú.) ďalej sa môžete zapojiť do tanečných workshopov či Tvorivých remeselných dielní (25. júl – 29. júl).

Neodmysliteľnou súčasťou programu bude Pohár silných mužov (5. august) a Deň európskej kultúry (5. august), ktorý prináša čerstvý kultúrny vietor z partnerských miest mesta Žilina. Nenechajte si ujsť tradičný Stredoveký deň (12. august), Pony express (12. august), Výstava historických vozidiel (25. august) alebo Ľudové umelecké remeslá (26. august – 27. august). Rovnako nebudú chýbať ani Dni zdravia + Primátorská kvapka krvi (22. – 23. 9.), Festival seniorov (30. september) či Primátorský deň (7. október) alebo Beh pre najmenších (7. október).

Fanúšikovia športu sa môžu tešiť na Žilinský triatlon (13. august – 14. august), Beh na Dubeň (29. august), Žilinský mestský polmaratón (17. september), ktorý vás prevedie aj historickým centrom mesta, či Žilinskú plaveckú štafetu (22. september).

„Milí Žilinčania a návštevníci nášho mesta, prajem vám všetkým chvíle plné pohody, dobrej nálady a nezabudnuteľných zážitkov. Verím, že pripravený program, ktorý je naozaj nabitý rozmanitým obsahom, priláka do centra diania množstvo divákov,“ hovorí primátor Igor Choma.

Všetky informácie o Žilinskom kultúrnom lete 2016 nájdete na: www.kulturneleto.eu a tiež na www.zilina.sk.

, Začína Žilinské kultúrne leto 2016 s programom pre všetky generácie

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: oficiálny plagát, tikzilina.eu

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *