pondelok - 29. novembra, 2021
, Zamestnanci Mestského úradu v Žiline darovali krv. Nechajte sa inšpirovať

Zamestnanci Mestského úradu v Žiline darovali krv. Nechajte sa inšpirovať

V letných mesiacoch je každoročne v nemocniciach nedostatok krvi, aj preto sa Mestský úrad v Žiline rozhodol zapojiť do kampane s názvom „Daj pár deci počas pracovného času“. V piatok 3. júla v priestoroch mestského úradu daroval krv spolu s viacerými zamestnancami mestského úradu aj primátor mesta Žilina Igor Choma. Mnohí zamestnanci tak urobili vôbec po prvýkrát.

Červený kríž prišiel minulý rok s novou kampaňou „Daj pár deci počas pracovného času“, ktorá má motivovať firmy, aby podporovali svojich zamestnancov v darovaní krvi. Kampaň prebieha v letných dňoch pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi 14. júna, ktorého cieľom je upozorniť na problém nedostatku životodarnej tekutiny.

, Zamestnanci Mestského úradu v Žiline darovali krv. Nechajte sa inšpirovaťZamestnanci Mestského úradu v Žiline každoročne darujú krv v rámci Primátorskej kvapky krvi. V tomto roku sa Mestský úrad v Žiline rozhodol zapojiť do druhého ročníka kampane „Daj pár deci počas pracovného času“. Vzácnu, pre život nenahraditeľnú tekutinu, sa rozhodli darovať viacerí zamestnanci mestského úradu i primátor mesta Žilina Igor Choma. Primátor je pravidelný darca krvi a uvedomuje si význam darcovstva, preto si veľmi váži každého, kto dnes pomohol. „Je pre mňa samozrejmé, že som darcom krvi a teší ma, že sa tento rok do kampane zapojil aj mestský úrad. Ďakujem všetkým zamestnancom, ktorí dnes prišli a darovali svoju krv pre tých, ktorí ju potrebujú,“ vyjadril sa primátor mesta Žilina Igor Choma.

Na Slovensku sa každoročne spotrebuje 180 000 jednotiek červených krviniek a obzvlášť v letných mesiacoch je v nemocniciach veľký nedostatok krvi. Na darovanú krv sú odkázaní nielen ľudia po úrazoch, ale aj pacienti trpiaci leukémiou, nádorovým ochorením či poruchami krvotvorby.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *