nedeľa - 21. júla, 2024
oblečenie na motorku, Zastupuje úlohu auta: Viete, podľa ktorých kritérií si vybrať kvalitné oblečenie na motorku?
Ilustračné foto: Somnuek saelim/Shutterstock.com

Zastupuje úlohu auta: Viete, podľa ktorých kritérií si vybrať kvalitné oblečenie na motorku?

Jazda na motorke je dobrodružstvo, ktoré si vyžaduje nielen zručnosť a odvahu, ale aj kvalitné oblečenie, ktoré zabezpečí pohodlie a ochranu. Pri výbere takéhoto oblečenia je ale potrebné myslieť na niekoľko kľúčových aspektov, od bezpečnosti až po pohodlie.

Aké vlastnosti by malo spĺňať dobré oblečenie na motorku?

Bezpečnosť a ochrana hlavy je základ

Kvalitná prilba je základným prvkom moto oblečenia. Medzi majiteľmi motoriek sú preto obľúbené prilby HJC skvelým príkladom vysoko kvalitných prílb, ktoré zaručujú vynikajúcu ochranu a sú vyrobené podľa prísnych bezpečnostných štandardov. Dôležité je, aby prilba dobre sedela a bola vybavená systémami na absorpciu nárazov a chránila hlavu pri páde.

Nezabúdajte na pohodlie aj funkčnosť

Pri dlhších jazdách je nevyhnutné, aby bolo oblečenie na motorku nielen bezpečné, ale aj pohodlné. Príkladom takéhoto odevu je aj moderná bunda Ixon, ktorá v sebe veľmi šikovne kombinuje štýl, pohodlie a funkčnosť. Odolnosť odevu zvyšujú aj rôzne nastaviteľné prvky, dostatočná ventilácia a nepremokavý materiál vhodný do akéhokoľvek počasia.

Kvalita a certifikácia

Pri výbere moto oblečenia je dôležité dbať na kvalitu a certifikáciu produktov. ISO 9001 norma, informácie o ktorej nájdete aj na iso.sk, je medzinárodným štandardom, ktorý zaručuje, že výrobky sú vyrobené podľa najvyšších štandardov kvality. Vyhľadávanie oblečenia a doplnkov, ktoré sú certifikované podľa tejto normy, teda zabezpečí, že vaše vybavenie bude dlhodobo slúžiť a poskytne vám potrebnú ochranu.

Dobré oblečenie na motorku by vám teda malo poskytovať spoľahlivú ochranu, byť pohodlné a vyrobené podľa vysokých štandardov kvality. Nebojte sa teda investovať do značkových modelov s pečaťou certifikácie, ktorá vám deklaruje, že zvolený odev vás počas cesty na motorke kompletne ochráni.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …