nedeľa - 14. júla, 2024
, Zažite tri podujatia v jeden deň (9. mája)

Zažite tri podujatia v jeden deň (9. mája)

V sobotu 9.mája na Vás čaká programom nabitý víkend. Cyklojazdou z Divadelného námestia odštartujeme spolu cyklosezónu v Turci, v priestoroch SIM-u bude pripravená oslava sv. Floriána a k víkendovej pohode opäť prispeje i hudobné podujatie „FOLK ROCK ARMY“.

„Trojboj“ atraktívnych podujatí odštartujeme na Divadelnom námestí v sobotu o 10.00 hod. cyklojazdou do areálu SIM v Priekope, kde budú súbežne prebiehať ďalšie dve podujatia. Účastníci cyklojazdy, ktorý pôjdu do SIM-u z Divadelného námestia na bicykli, budú mať celodenný voľný vstup nielen do areálu SIM ale i do Hasičského múzea. Brány SIM-u sa otvoria o 10.00 hod., odkedy sa Vám o zábavu a výbornú atmosféru budú starať hasiči Hasičského zboru v Priekope spolu s vojenskými folk rockovými kapelami s hudobnými vstupmi.

Pre cyklistov

Okrem cyklojazdy čaká na milovníkov bicyklovania v priestoroch SIM-u možnosť servisu svojho bicykla. Lákavou je isto pripravovaná cykloburza, počas ktorej budete môcť predať, vymeniť, či kúpiť bicykel alebo príslušenstvo. Na svoje si však prídu aj tí, ktorí uprednostňujú alternatívny spôsob bicyklovania. Práve im je v areály SIM-u k dispozícii jedinečná pump track – cyklodráha.

Zoberte deti

Zatiaľ čo sa dospelí môžu tešiť na kulinárske špeciality, tradičné remeselné výrobky a dobrú náladu a hudbu, deti určite nadchne vystavená hasičská a vojenská technika, Múzeum historickej hasičskej techniky a uniforiem, zoo farma, maľovanie na tvár, či nezabudnuteľná jazda drezinou. Samozrejme, nebudú chýbať najrôznejšie súťaže pre deti i dospelých, ktoré spolu s mestom Martin, hasičmi a vojakmi zabezpečia i príslušníci Mestskej polície v Martine. Úplnou novinkou podujatia 3v1 bude otvorenie 1. expozície železničného múzea priamo v SIM-e a zároveň slávnostné otvorenie prvého dopravného ihriska pod strechou, kde si budú môcť Vaše ratolesti zajazdiť na šľapacích kárach, bicykloch či kolobežkách.

, Zažite tri podujatia v jeden deň (9. mája)

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *