piatok - 19. apríla, 2024
Šungit, Zázračný čierny minerál z Ruska – Šungit

Zázračný čierny minerál z Ruska – Šungit

V tomto článku by sme Vám chceli predstaviť jeden z klenotov ruskej medicíny – šungit. Povieme si niečo o jeho účinkoch a o produktoch, ktoré sa z neho vyrábajú. Šungitová ruda sa vyskytuje iba na jedinom mieste planéty, je ňou Karélia na Severozápade Ruska.

Šungit obsahuje fullerén, ktorý je jedným z najsilnejších antioxidantov, má úžasné čistiace účinky. Šungitová voda pomáha liečiť protizápalové ochorenia, alergie, kĺbové problémy, ale aj kožné problémy. Šungitom si filtroval vodu už Peter Veľký, dokonca vydal nariadenie, aby každý jeho vojak mal vo fľaši šungitovú drť, ktorá filtrovala vodu, toto opatrenie malo zabrániť prenosu nákaz. Táto informácia je zo zápisov o bitke pri Poltave z roku 1726, kedy Švédsky vojaci našli tieto ,,kamienky,, vo fľašiach svojich ruských protivníkov.

Šungit, Zázračný čierny minerál z Ruska – Šungit

Šungit je paradoxne najstarší minerál obsahujúci uhlík, máme ho tu už 2 miliardy rokov. Nakoľko šungit sa dá nájsť iba v Rusku, v priebehu rokov sa  začalo so šungitom a šungitovou drťou stále viac a viac experimentovať.

Začala sa používať s jazvečím tukom, proti bolesti, so včelím jedom, s nátržnicou atď. Už vtedy sa prakticky zistilo, že fullerény obsiahnuté v šungite aktívne pohlcujú toxíny a v kombinácii s bylinkami majú maste protizápalové účinky. Šungit bol tak účinný, že sa z drte, bylín a mastí začali vyrábať komplexné krémy, ktoré svojou účinnosťou nedovolili v Rusku vstúpiť na trh tým konvenčným krémom proti opuchom, ktoré  poznáme z našich lekární. Preto ten kto hľadá prírodnú alternatívu pre svoje zdravie by sa mal pri šungite určite zastaviť a zamyslieť. Využitie šungitových krémov má široký záber.

Šungitový krém so Sustarutinom

Pokiaľ sa venujete športu, alebo fyzicky namáhavej práci, viete ako Vás vedia bolieť kĺby a svaly po dobre vykonanej práci. Mnohí tomuto zázraku nedávajú šancu a povedia si, že je to len výmysel tlupy šarlatánov z Ruska, no tí čo ho vyskúšali sú za tento výmysel vďační. Len to skúste a večer po práci si krém na boľavé miesto vmasírujte. Ak dobre poslúžil iným, prečo by nemohol aj Vám? Či ste sa buchli pri športovom výkone, alebo o stoličku v kancelárii je jedno. Šungitový krém so sustarutinom má protizápalové účinky a extrakt Nátržnice krásne zregeneruje Vaše boľavé modriny.

Šungit, Zázračný čierny minerál z Ruska – Šungit

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …