piatok - 19. apríla, 2024
, Žilina bude hostiť jazzových hudobníkov z celého sveta

Žilina bude hostiť jazzových hudobníkov z celého sveta

Žilina International Jazz Contest je jedinečná medzinárodná džezová súťaž, ktorá priláka do Žiliny mladých hudobníkov z celého sveta. Finále druhého ročníka súťaže sa uskutoční v dňoch 27. a 28. septembra v sále žilinského konzervatória, kde sa predstavia jej 4 finalisti.

Príďte si vypočuť džez v podaní tých najlepších kapiel, a to Aga Derlak Trio a Adam Jarzmik Quintet z Poľska, Floris Kappeyne Trio z Holandska a Zoltán Rugovics Trio, ktoré spája hudobníkov z Maďarska, Rakúska a Ukrajiny. Počas sprievodného programu súťaže bude prebiehať aj saxofónový workshop s Thorstenom Skringerom (DE), na ktorý je vstup pre všetkých záujemcov voľný.

Výherca súťaže, ktorého meno sa dozvieme večer 28. septembra, získa okrem štedrej finančnej odmeny – 2 000 eur aj možnosť vystúpiť na Bratislavských Jazzových Dňoch v Žiline, ktoré sa budú konať 21. a 22. októbra v Mestskom divadle Žilina. Hodnotiť bude odborná porota v zložení: Tomáš Baroš – kontrabas (CZ), Lukáš Oravec – trúbka (SK), Marián Ševčík – bicie (SK), Milan Vendrinský – riaditeľ Bratislavských Jazzových Dní v Žiline a popredný džezový klavirista Danny Grissett, ktorý pochádza z Los Angales a spolupracuje s hudobníkmi ako Benny Golson, Russell Malone či Steve Wilson.

Súťaž je otvorená pre mladé kapely a zoskupenia zo všetkých krajín. Tento rok sa do nej zapojilo 14 kapiel z 8 krajín. Džez nie je už len výsadou čisto inštrumentálnych kapiel, ale aj vokálnych zoskupení. Je toho dôkazom aj vokálne zoskupenie The Quintessence z Gruzínska. Žiaľ, do finále sa neprebojovali, počas 1. kola sa umiestnili na 5. mieste.

Všetkých milovníkov džezovej hudby srdečne pozývame v utorok a stredu na koncert do sály žilinského konzervatória. Viac info na www.zilinajazz.com.

, Žilina bude hostiť jazzových hudobníkov z celého sveta

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: oficiálny plagát,

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *