pondelok - 22. apríla, 2024
, Žilina očami amatérskeho fotografa Michala Kurotu

Žilina očami amatérskeho fotografa Michala Kurotu

V utorok, 12. januára, sa uskutočnilo otvorenie výstavy amatérskeho fotografa Michala Kurotu s názvom Žilina v panorámach v priestoroch Makovického domu v Žiline.

Fotografovanie Žiliny je pre Michala Kurotu veľkou záľubou a potešením. Svoje fotografie Žiliny vystavoval už v mnohých mestách na Slovensku aj v zahraničí. Zachytená Žilina je v jeho podaní jedinečná. Svojou technikou a svojou výpoveďou. Zaujímavosťou je zdanie opustenosti fotografií, keďže ani na jednej sa nenachádzajú ľudia či autá. Avšak o to viac vyniká krása Žiliny. Fotografie vznikali náhodne pri potulkách mestom. Technika fotografovania je pre laika zaujímavá a možno sa s ňou stretáva po prvýkrát.

Dierková komora, nazývaná tiež camera obscura (z lat. temná komora), je jednoduché optické zobrazovacie zariadenie v tvare uzavretej skrinky či priestoru, v ktorej na jednej strane je malý otvor, ktorý na druhej strane vytvára obraz vnútorného priestoru na základe priamočiareho šírenia svetla.

Michal Kurota je rodák zo Žiliny a dlhoročný člen Fotoklubu Obzor, ktorý pôsobí pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline. Povolaním je rušňovodič. Pre Krajské kultúrne stredisko to bolo prvé otvorenie výstavy v tomto roku. Určite sa oplatí prísť sa pozrieť na naše mesto aj trochu inak. Výstava potrvá v Makovického dome v Žiline do 28. januára.

Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *