sobota - 22. júna, 2024
, Žilina zabezpečí bezplatný zber elektroodpadu

Žilina zabezpečí bezplatný zber elektroodpadu

V sobotu 7. a 14. septembra sa v meste Žilina v spolupráci so združením výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu – Envidom uskutoční zber starého elektroodpadu vo všetkých mestských častiach.

Občania môžu bezplatne priniesť elektroodpad v určenom čase na stojiská po celom meste. „Za elektroodpad sa považujú najmä chladničky, práčky, televízory, rádia, počítače, monitory či varné kanvice. V sobotu 7. septembra 2013 sa uskutoční zber elektroodpadu v mestských častiach Považský Chlmec, Vranie, Brodno, Budatín, Zádubnie, Zástranie, Mojšová Lúčka, Bytčica, Bánová, Závodie, Rosinky, Trnové, Strážov a Žilinská Lehota. V sobotu 14. septembra 2013 sa bude elektroodpad zbierať v centre mesta (Staré mesto, Malá Praha), na sídliskách Vlčince, Solinky, Hliny a Hájik, na Bôriku a v Celulózke,“ uviedol hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

„Ďakujem všetkým ohľaduplným občanom, ktorí elektroodpad neumiestňujú počas roka ku kontajnerom na komunálny odpad alebo na okolité trávniky, ale využívajú túto formu zberu. Prispievajú nielen k lepšiemu životnému prostrediu, ale aj k estetickejšiemu vzhľadu okolia, v ktorom žijú. Mesto Žilina uskutočňuje zber elektroodpadu dvakrát ročne pre všetkých obyvateľov a hlavne pre tých, ktorí nemajú možnosť ho priviezť na zberné dvory. Som rád, že túto formu zberu využíva v Žiline z roka na rok viac našich občanov, ktorí podporujú ekologické myslenie, čím spoločne predchádzame vzniku nových čiernych skládok,“ skonštatoval primátor Žiliny Igor Choma.

Podrobný harmonogram a rozpis stojísk zverejní mesto Žilina podľa Čorbu na oficiálnych stránkach www.zililna.sk v rubrike Spravodajstvo, na informačnej tabuli pred budovou Mestského úradu v Žiline, vo vozidlách MHD a v regionálnych médiách.

Zdroj: TASR

foto: web

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *