sobota - 22. júna, 2024
, Žilinský hokej získal nového generálneho partnera

Žilinský hokej získal nového generálneho partnera

Mestský športový hokejový klub Žilina, ktorý je známy aj pod skratkou MsHK Žilina, a.s. naberá na popularite. Rozvoj hokeja v Žiline sa rozhodla podporiť aj spoločnosť TIPSPORT SK, a.s., ktorá sa stala od 22. augusta 2016 generálnym partnerom žilinského ľadového hokeja. V súlade s uzatvorenou zmluvou ponesie zimný štadión nový názov „TIPSPORT aréna“.

Primátor mesta Igor Choma a riaditeľ spoločnosti TIPSPORT SK, a. s. Jaroslav Taraba podpísali na Radnici mesta Žilina zmluvu o významnom partnerstve s platnosťou do 30. apríla 2020. Keďže klub za posledné obdobie dosahuje veľmi dobré výsledky. Predchádzajúci generálny partner DOXX Bet Ltd. má v úmysle i naďalej podporovať klub a bude jeho partnerom aj do ďalšej sezóny. „Spoločnosti Tipsport ako žilinskej firme záleží na podpore miestneho hokeja, ktorý je jedným z nositeľov športového vyžitia i aktívneho životného štýlu pre Žilinčanov. V nasledujúcom ročníku Tipsport ligy držíme MsHK palce,“ zaželal generálny riaditeľ Tipsport SK, a.s. Jaroslav Taraba.

„Je cítiť, že hokejový klub za posledné obdobie dosahuje čoraz lepšie výsledky. Dôkazom toho je aj záujem potenciálnych partnerov dohodnúť sa s mestom na vzájomnej spolupráci. Rovnako aj hráči zo zahraničia nemajú problém komunikovať s klubom o spolupráci. Novinkou je aj to, že rôzne spoločnosti chcú byť prostredníctvom žilinského hokeja zviditeľnené, čo nasvedčuje tomu, že náš hokej má čoraz väčšiu sledovanosť. Hokejový klub (ako jediný na Slovensku) je členom Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory, teda dokazujeme, že sme stabilným a dôveryhodným partnerom. A na tom, že začiatkom roka bol mestu Žilina udelený Certifikát zavedenia a používania antikorupčného manažérskeho systému, má zásluhu aj MsHK, pretože transparentne nakladá so zvereným majetkom a akákoľvek jeho činnosť je verejne skontrolovateľná, čo v minulosti nebolo vôbec samozrejmosťou, skôr naopak,“ zhodnotil úspechy Igor Choma.

MsHK Žilina sa zapojil aj do celoslovenskej kampane v boji proti rakovine. To znamená, že tento klub nemá len športový rozmer, ale aj silne morálny a ľudský rozmer. V priebehu sezóny odohrajú „Žilinskí vlci“ niektoré zápasy v ružových dresoch, vo farbe Ligy proti rakovine, počas ktorých sa uskutočnia dobročinné zbierky, pričom výťažok z nich pôjde občianskemu združeniu Liga proti rakovine.

Zároveň MsHK Žilina uviedol do prevádzky novú mobilnú aplikáciu, ktorej cieľom je informovať fanúšikov o blížiacich sa zápasoch, výsledkoch a poskytovať aktuálne správy a novinky z hokeja. Fanúšikovia môžu byť odteraz so svojim obľúbeným hokejovým klubom v neustálom spojení a to nie len na štadióne. Vďaka tejto aplikácii vám neujdú dôležité informácie z klubového diania a máte vždy dostupné aktuálne informácie o vašom tíme stále vo vrecku. Aplikácia patrí k nevyhnutnej výbave každého verného fanúšika.

Viac informácií nájdete priamo na nasledujúcich odkazoch:

android : https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.activit.MsHKZilina

app store : https://itunes.apple.com/us/app/mshk-zilina/id1140411624?mt=8

Bližšie informácie o žilinskom hokeji nájdete na https://mshkzilina.tipsportextraliga.sk/ .

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Audio: Simona Šramová
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *