streda - 19. júna, 2024
, Žilinský kraj spúšťa elektronické objednávanie u lekára

Žilinský kraj spúšťa elektronické objednávanie u lekára

Žilinský samosprávny kraj, ako prvý kraj na Slovensku, prichádza s jedinečným bezplatným portálom objednatvysetrenie.sk, prostredníctvom ktorého sa pacienti môžu rýchlo a jednoducho objednať u svojho lekára.

Lekár môže cez portál lepšie manažovať objednávanie svojich pacientov a pacienti nemusia zbytočne čakať v čakárni. Výhodou systému je tiež skutočnosť, že bol vytváraný priamo s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. Je flexibilný a ľahko ovládateľný. Na základe požiadaviek, podnetov a skúseností lekárov bol portál prispôsobený podľa nárokov rôznych odborností a systému práce konkrétnych ambulancií.

Župa s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti komunikuje elektronicky aj v súvislosti so získavaním informácií o ordinačných hodinách i kontaktných údajov. Funguje i na tablete či mobile, čiže pacient si môže vyšetrenie objednať pohodlne z domu alebo z akéhokoľvek miesta prostredníctvom internetu.

Zatiaľ portál testovalo 17 ambulancií na Kysuciach, Hornom Považí, Orave, Turci a Liptove. Zapojiť sa však môžu rýchlo a ľahko i ďalší lekári. Tí, ktorí už so župou komunikujú elektronicky, majú prihlasovacie údaje automaticky zhodné s tými, ktoré používajú. Stačí, aby si objednávací systém len nastavili a aktivovali. Ostatní môžu žilinskú samosprávu kedykoľvek kontaktovať a údaje im budú bezplatne vygenerované.

Pre pacientov je objednávanie rovnako jednoduché. Na webstránke objednatvysetrenie.sk si vyhľadajú konkrétnu ambulanciu alebo svojho lekára s aktivovaným systémom objednávania, vyberú termín a prostredníctvom sms kódu, ktorý im bude v priebehu niekoľkých sekúnd zaslaný na mobilný telefón, potvrdia objednávku.

Portál je financovaný z prostriedkov Žilinského samosprávneho kraja, ktorý bude na podporu tejto služby prispievať poskytovateľom zdravotných služieb 24 mesiacov 3018 €/mesiac, po 24 mesiacoch 2280 €/mesiac. Projekt bude ponúknutý aj štátnym nemocniciam so špecializovanými ambulanciami a iným samosprávnym krajom.

Foto: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *