utorok - 16. apríla, 2024
, Zimný štadión bude čoskoro zrekonštruovaný

Zimný štadión bude čoskoro zrekonštruovaný

Primátor mesta Žilina Igor Choma a prvý zástupca primátora Patrik Groma dnes vykonali kontrolný deň na Zimnom štadióne v Žiline, ktorý sa v súčasnosti komplexne rekonštruuje. Interiérové práce by mali byť dokončené do konca augusta a exteriér bude zrekonštruovaný do konca októbra tohto roka. Cieľom rekonštrukcie je zveľadiť toto dôležité športovisko, ktoré bude slúžiť aj nastupujúcim generáciám.

Okrem samotnej budovy zimného štadióna, pod ktorú sa podpísal už aj zub času, nebol v poslednej sezóne bezproblémový ani chod kompresorov. Preto bolo nevyhnutné vykonať generálnu opravu. V súčasnosti sa opravuje aj riadiaci systém, ktorý bol zahltený poruchovými hláseniami a nedokázal riadiť strojovňu v automatickom režime. Práce neobišli ani chladiace veže, na ktorých sa menia trysky a ložiská. Zväčšovať sa bude objem nádrže na chladiacu kvapalinu a čiastkové investície sa vynakladajú na opravy bezpečnosti, ako sú dvere a svietidlá do výbušného prostredia. Opravená bude aj strecha štadióna, vzduchotechnika v novej aj starej hale, rekonštruovaná bude železná konštrukcia štadióna, obvodový pás starej haly, obnovy sa dočkajú elektrické rozvody, toalety, šatne sprchy, ozvučenie, atď. Nezabudlo sa ani na bezpečnosť návštevníkov štadióna, preto pribudne nový bezpečnostný kamerový systém.

„Ako primátor nášho mesta sa usilujem o to, aby v Žiline boli vytvorené čo najlepšie športové podmienky pre naše deti a športovcov. Som si vedomý toho, že ak budú vytvorené vhodné športové podmienky pre verejnosť, v našom meste vyrastie veľa nových športovcov, ktorí nebudú len reprezentovať Žilinu, ale aj Slovensko. Preto sa snažím rekonštruovať športoviská, ktoré sú v majetku mesta,“ hovorí primátor mesta Žilina Igor Choma.

Žilinský hokejový štadión patrí k najstarším krytým štadiónom na území Slovenska ešte z čias Československa. Stavba sa začala v roku 1958 a dokončená bola v roku 1961 podľa projektov Milana Hodoňa a Jána Dlhopolčeka. Slávnostné otvorenie haly sa uskutočnilo 4. januára 1961 zápasom žilinských hokejistov so švajčiarskym družstvom Young Sprinters Neuchâtel. Hala mala kapacitu 6 200 divákov, z toho 1 100 miest bolo vyhradených na státie.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *