nedeľa - 3. júla, 2022
, ŽSR menia podvaly vo Varíne

ŽSR menia podvaly vo Varíne

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začali 4. apríla so súvislou výmenou podvalov druhej staničnej koľaje v železničnej stanici Varín. Práce potrvajú nepretržite do 15. apríla 2016.

Dôvodom týchto prác je zlepšenie stavu železničnej infraštruktúry. Súvislá výmena podvalov na takmer 800-metrovom úseku je nevyhnutná pre zaistenie požadovanej kvality geometrickej polohy koľaje. Počas nepretržitej 12-dňovej výluky je naplánovaná výmena 1488 kusov pôvodných drevených podvalov za betónové. Zároveň dôjde k smerovej a výškovej úprave geometrickej polohy koľaje a úprave štrkového lôžka.

ŽSR vykonávajú výmenu podvalov vlastnými personálnymi kapacitami s využitím mechanizácie z externého prostredia – „dvojcestného“ stroja typu Atlas s nadstavbou na výmenu podvalov. Práce sú hradené z vlastných zdrojov ŽSR, s predpokladanými finančnými nákladmi vo výške 10 tisíc €.

Informácia pre cestujúcich

Pre zvýšenie priepustnosti vlakovej dopravy na trati Vrútky – Žilina je vlaková doprava v smere od Vrútok vedená variantnou vlakovou cestou po spojovacej koľaji cez ŽST Žilina-Teplička. Toto opatrenie sa netýka vlakov osobnej dopravy, ktoré zastavujú v ŽST Varín.

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukovej činnosti vo Varíne.

Autor: Martina Pavliková/hovorkyňa ŽSR
Foto: zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Kreatívne nápady, ako využiť prázdne miesto na stene

Často sa stáva, že na výzdobu a dekorovanie exkluzívneho interiéru využijeme veľa energie, dobrých nápadov …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *