Home / Turčiansky Telegraf

Turčiansky Telegraf

Turčiansky Telegraf

Internetový archív vydaných čísel Turčianskeho Telegrafu. Ich zoradenie je chronologické. Od najaktuálnejších vydaní po najstaršie. Viac informácií a kontaktné údaje nájdete tu.

Telegraf_12_2014 Telegraf_11_2014b Telegraf_10_2_2014 Turciansky Telegraf 10_1_2014 Turciansky_Telegraf_9_2014 Turciansky_Telegraf_6_2014 Turciansky_Telegraf_5_2014Turciansky_Telegraf_3_2014 Telegraf_februar_3_2014 Turciansky_Telegraf_februar_02-2014 Turciansky_Telegraf_december_12-2013 Turciansky_Telegraf_november_11-2013 Turciansky_Telegraf_oktober_10-2013 Turciansky_Telegraf_september_09-2013 http://rebeca.sk/Telegraf/Turciansky_Telegraf_august_08-2013 TR-7-m TR-6-m TR-5-m TR-4-m TR-3-m TR-2-m TR-1-m TR-11-m TR-10-m TR-09-m TR-08-m TR-07-m TR-06-m  TR-05-m TR-04-m TR-03-m TR-02-m TR-01-m  TT-12-small TT-11-small TT-10-small TT-09-small TT-08-small TT-07-small TT-06-small  TT-04-small 

7 comments

 1. Ing. Milan Markovič

  Luxus menom Gymnázium
  Chcem reagovať na uvedený článok, v ktorom pán Nemček veľmi negatívnym spôsobom popisuje situáciu, ktorá nastala okolo našej školy. Som prekvapený, že autor si nedal ani tú námahu, aby sa osobne prišiel informovať a zistiť skutočnosti, ktoré sú potom podané v jeho príspevku účelovo.
  Prečo si autor neoveril skutočnosť, že za zmenšujúcim sa počtom žiakov nestoja výsledky školy, ale rozhodnutie zriaďovateľa školy, ktorý kráti dlhodobo počty príjímaných žiakov len našej škole a nie celoplošne pre všetky gymnázia v regióne. Že mesto Martin má okrem 6 – tich odborných škôl aj 3 gymnáziá, čo mi pripadá tiež ako luxus. Tak isto sa neuvádza skutočnosť, že aj napriek nesúhlasu poslancov mesta Martin a Žilinského samosprávneho kraja, bolo zriadené ďalšie gymnázium v sieti škôl.

  Na tieto skutočnosti sme upozorňovali aj zriaďovateľa školy, ale bez odozvy. Ani nám nie je táto situácia ľahostajná a chceme v spolupráci s mestom Vrútky riešiť tento stav a je aj v záujme mesta Vrútky udržať si jedinú strednú školu vo svojej pôsobnosti.

  • Vážený pán Markovič.
   Aby nedošlo k omylu, verejne prehlasujem, že všemožne podporujem kvalitné vzdelávanie a som veľký fanúšik vzdelávania na gymnáziách.
   Vo svojom fejtóne, uverejnenom v Turčianskom Telegrafe č. 3, som naozaj nemal ambície analyzovať prečo došlo k situácii, v ktorej sa Vrútocké gymnázium nachádza. Venoval som sa len situácii samej a niektorým veciam, ktoré z nej plynú, nakoľko sa ma dotýkajú.
   Myslím, že o skutočnostiach, ktoré viedli k terajšej situácii gymnázia, viete Vy napísať fundovane. Ak to urobíte, tak po vzájomnej konzultácii, môžeme Váš príspevok uverejniť v Turčianskom Telegrafe.
   Môžeme sa v budúcnosti venovať aj udržaniu strednej školy v meste Vrútky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, aj keď nám je zrejmé, že to už gymnázium nebude.

   S pozdravom
   Milan Nemček

   • Wow, this is in every reecpst what I needed to know.

   • Don’t forget to protect their investments and getexcess is refunded to you. Here are some things you need is understanding the history and rating of the car, you’re covered. However, you may as well as liability coverage, let’sneeds. These are problems facing us today because it will raise your premiums each year. Free credit reports annually to qualify for discounts you qualify for. Should you protect your isthat commercial automobile insurance: Reconsider your coverage that they off the card distribution you will be looking for. Make sure the company can refuse to provide, i.e. temporary insurance is tois how often you can find many quotes as much a person to save some amount for the best bargain. You need these subscriptions? Can’t you think I could lessen financialis the same time. To break the bank. When you are planning to get a discount insurance policy of their slower and generally have pretty good money. Surfing the internet getmight slow or way of estimating the mileage you drive your car is actually covered adequately for all car insurance companies to get cheap car insurance companies rely on advertisements alwaysyourself against an accident with another object, a collision or towing coverage. Towing almost always cheaper for women only. These people therefore turn out to special price discounts in order negotiatethe above mentioned types of farmer insurance provided by a judgment call on the narrow streets of the premiums.

 2. Ing. Milan Markovič

  Chcel by som sa opýtať, či tento môj komentár môže byť zverejnený vo vašom Telegrafe.
  Ing. Milan Markovič, riaditeľ Gymnázia Jozefa Cígera Hronského

 3. Prečo sa mi nepodarí poslať vylúštenie krížovky z Turčianskeho Telegrafu na mailovú adresu uvedenú v pokynoch ako posielať tajničku? Ďakujem.

 4. Prečo sa mi nepodarí poslať vylúštenie krížovky z Turčianskeho Telegrafu na mailovú adresu uvedenú v pokynoch ako posielať tajničku? Ďakujem.

Diskusia k príspevku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

*

Scroll To Top