štvrtok - 18. apríla, 2024
, Turčiansky Telegraf

Turčiansky Telegraf

Internetový archív vydaných čísel Turčianskeho Telegrafu. Ich zoradenie je chronologické. Od najaktuálnejších vydaní po najstaršie. Viac informácií a kontaktné údaje nájdete tu.

, Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf, Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf  , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf  , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf , Turčiansky Telegraf  , Turčiansky Telegraf 

5 komentárov

 1. Ing. Milan Markovič

  Luxus menom Gymnázium
  Chcem reagovať na uvedený článok, v ktorom pán Nemček veľmi negatívnym spôsobom popisuje situáciu, ktorá nastala okolo našej školy. Som prekvapený, že autor si nedal ani tú námahu, aby sa osobne prišiel informovať a zistiť skutočnosti, ktoré sú potom podané v jeho príspevku účelovo.
  Prečo si autor neoveril skutočnosť, že za zmenšujúcim sa počtom žiakov nestoja výsledky školy, ale rozhodnutie zriaďovateľa školy, ktorý kráti dlhodobo počty príjímaných žiakov len našej škole a nie celoplošne pre všetky gymnázia v regióne. Že mesto Martin má okrem 6 – tich odborných škôl aj 3 gymnáziá, čo mi pripadá tiež ako luxus. Tak isto sa neuvádza skutočnosť, že aj napriek nesúhlasu poslancov mesta Martin a Žilinského samosprávneho kraja, bolo zriadené ďalšie gymnázium v sieti škôl.

  Na tieto skutočnosti sme upozorňovali aj zriaďovateľa školy, ale bez odozvy. Ani nám nie je táto situácia ľahostajná a chceme v spolupráci s mestom Vrútky riešiť tento stav a je aj v záujme mesta Vrútky udržať si jedinú strednú školu vo svojej pôsobnosti.

  • Vážený pán Markovič.
   Aby nedošlo k omylu, verejne prehlasujem, že všemožne podporujem kvalitné vzdelávanie a som veľký fanúšik vzdelávania na gymnáziách.
   Vo svojom fejtóne, uverejnenom v Turčianskom Telegrafe č. 3, som naozaj nemal ambície analyzovať prečo došlo k situácii, v ktorej sa Vrútocké gymnázium nachádza. Venoval som sa len situácii samej a niektorým veciam, ktoré z nej plynú, nakoľko sa ma dotýkajú.
   Myslím, že o skutočnostiach, ktoré viedli k terajšej situácii gymnázia, viete Vy napísať fundovane. Ak to urobíte, tak po vzájomnej konzultácii, môžeme Váš príspevok uverejniť v Turčianskom Telegrafe.
   Môžeme sa v budúcnosti venovať aj udržaniu strednej školy v meste Vrútky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, aj keď nám je zrejmé, že to už gymnázium nebude.

   S pozdravom
   Milan Nemček

 2. Ing. Milan Markovič

  Chcel by som sa opýtať, či tento môj komentár môže byť zverejnený vo vašom Telegrafe.
  Ing. Milan Markovič, riaditeľ Gymnázia Jozefa Cígera Hronského

 3. Prečo sa mi nepodarí poslať vylúštenie krížovky z Turčianskeho Telegrafu na mailovú adresu uvedenú v pokynoch ako posielať tajničku? Ďakujem.

 4. Prečo sa mi nepodarí poslať vylúštenie krížovky z Turčianskeho Telegrafu na mailovú adresu uvedenú v pokynoch ako posielať tajničku? Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *