sobota - 22. júna, 2024
, 1. ročník seminára bojového umenia Won Hwa Do v Martine (2.-3. mája)

1. ročník seminára bojového umenia Won Hwa Do v Martine (2.-3. mája)

Nenechajte si ujsť možnosť vyskúšať špeciálny tréning na individuálnu biomechaniku, tvorivú spoluprácu, sebaobranu a kondíciu pod vedením majstrov bojového umenia Won Hwa Do. Prezentácia sa uskutoční na Základnej škole Alexandra Dubčeka v Martine 2. a 3. mája.

Čo je Won Hwa Do?

, 1. ročník seminára bojového umenia Won Hwa Do v Martine (2.-3. mája)Won Hwa Do je fyzicky mladé bojové umenie, založené na kruhových pohyboch. Založil ho veľmajster Han Bon Ki začiatkom 70 rokov v Južnej Kórey. Aj napriek svojmu mladému veku, toto bojové umenie zahŕňa v sebe viac než 5 tisíc ročnú tradíciu Kórejského národa. Won Hwa Do je praktický spôsob sebaobrany. Podstata bojového umenia Won Hwa Do ako vo väčšine Kórejských bojových umení je do značnej miery zameraná na techniky nôh. Aj preto sa v tréningu WHD kladie veľký dôraz nie len na kondíciu, posilňovanie svalstva ale tiež aj na pružnosť, odolnosť, flexibilitu a samozrejme na maximálnu technickú vyspelosť. Nemalú úlohu však zohráva aj využitie vnútornej energie KI.

Čo znamená Won Hwa Do?

Won – Znamená kruh, znázorňuje vnútornú a vonkajšiu formu každého pohybu a ich kruhový pohyb v rámci kruhu alebo guľovej sféry. Na tomto základe každý útok či obrana sú prevedené v kruhových pohyboch.

Hwa – Je harmónia, zjednotenie v rámci nás samých či s ostatnými. Toto je kľúč ako zdokonaliť útok či obranu. Účel útoku, alebo obrany nie je v zranení či zabití, ale v zjednotení (spolupráci).

Do – Znamená cesta, je to múdrosť, ktorá nám ukazuje možnosti použitia našich technik. Do je absolútny štandard, na základe ktorého rozhodujeme či použijeme našu zručnosť a akú cestou sa vyberieme. Do môže byť praktické ak ho využijeme správne. Do je základná etiketa

Kedy sú tréningy?

Pondelok ZŠ A. Dubčeka (Sever) od 17:00 do 19:00

Utorok CVČ Kamarát  od 18:30 do 20:30

Streda ZŠ J.V. Dolinského (Priekopa) od 16:30 do 18:30

Klub v Martine patrí medzi jeden z najstarších klubov na slovensku, ktorý vychoval nie jedného WonHwaDo inštruktora. Momentálne je klub vedený majstrom Marekom Ďuranom, ktorý tiež bol vychovaný v tomto klube. Momentálne sa jedná o najpočetnejší klub WonHwaDo na Slovensku.

Foto: Won Hwa Do Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *