štvrtok - 13. júna, 2024
, 3 tipy na to, ako zefektívniť pranie a sušenie bielizne

3 tipy na to, ako zefektívniť pranie a sušenie bielizne

Určite poznáte tú situáciu, keď zistíte, že zajtra máte odcestovať na trojdňovú služobnú cestu, no počas týždňa ste si zabudli oprať svoje najlepšie veci. Automaticky príde stres, či sa bielizeň do rána vysuší. Pranie vnímajú ľudia dvojako – jedni ako nudnú otravu, druhí ako príjemný relax spojený s dobrým pocitom, že sme naše veci vyčistili a tie tak budú znovu pekné a voňavé.

Pranie a sušenie bielizne sa dá zefektívniť. Tiež je to súčasťou životného štýlu, veď hodinku, ktorú takto ušetríme, vieme venovať oveľa užitočnejším činnostiam. A samozrejme, pri praní vám odporúčame zapnúť si naše rádio Rebeca, ktoré vám spríjemní akékoľvek domáce práce.

Tip č.1: Kombinácia práčky so sušičkou

Nie je skvelá predstava, že veci operiete a hneď ich aj dáte vysušiť do sušičky? Podľa prieskumov predaja má práčku so sušičku stále veľmi málo Slovákov, pritom smerom na západ je táto kombinácia úplne bežná. Sušička je nevyhnutnosťou pre hotely či športové kluby, kde sa veci perú na dennom poriadku.

Kvalitnú práčku so sušičkou si v súčasnosti kúpite už za necelých šesťsto eur. Pokiaľ sa ako zákazník v tejto oblasti nevyznáte, tak určite skúste pred nákupom porovnávací test práčky so sušičkou, pri ktorom spoznáte rozdiel medzi jednotlivými produktmi.

Výhoda práčky so sušičkou je úplne jasná – a to časová úspora. Bielizeň netreba vešať, sušiť a čakať, kým bude suchá, aby ste ju pozbierali. Pri tejto kombinácii sa bielizeň operie v práčke a vysuší v sušičke. Úplne jednoduché. Nemusíte sa navyše obávať, že by sa bielizeň v sušičke pokrčila. Všetko je vyvinuté tak, aby bola bielizeň hneď použiteľná na nosenie.

Tip č.2: Systém do prania

Je vhodné zaviesť si do prania v domácnosti určitý systém. Tým systémom myslíme celý proces od výberu a nákupu práčky so sušičkou až po samotné pranie. Tak napríklad samotný nákup práčky, resp. práčky so sušičkou. Určite efektívnejšie je nakupovať on-line, kde dokonca môžete získať aj kupón na zľavu z ceny produktu.

Teraz k samotnému praniu – asi najrozumnejšie je prať raz, maximálne dva razy do týždňa. A urobiť veľké prianie na niekoľkokrát. Vopred si rozdeľte, akú bielizeň budete prať spolu (napríklad rozdelenie bledé vs. tmavé farby) a takto to už len naskladáte do pračky. Ušetríte si tým nervy i čas.

Tip č. 3: Ušetrite aj financie

Veľká investícia do nákupu pračky či sušičky, spotreba vody, pracie prášky, aviváže a podobne. To je len zlomok nákladov, týkajúcich sa prania. Ako sme už spomenuli vyššie, pri výbere a nákupe práčky môžete príjemne ušetriť. V súčasnosti sa vám dokonca peniaze aj vrátia! Jednou z ciest je casbhackový systém Refundo, pri nákupe u určitých predajcov získate ako odmenu peniaze späť. Tento systém sa dá využiť aj pri kúpe práčok so sušičkou.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *