pondelok - 22. apríla, 2024
, 4 dôvody, prečo sa oplatí plánovať dovolenku v Grécku

4 dôvody, prečo sa oplatí plánovať dovolenku v Grécku

Plánovanie dovolenky nie je jednoduchá záležitosť, ale dobre premyslený akt, zložený z niekoľkých analýz, poznatkov a hodnôt, ktoré vo svojom živote preferujeme. Presne podľa toho sa budeme snažiť vám pomôcť aj s výberom dovolenky v Grécku, ktoré sa oplatí spoznať.

Dovolenkové Grécko je ohromujúca krajina s bohatou históriou a krásnou architektúrou – turisti z celého sveta sa tu hrnú, aby videli na vlastné oči všetku nádheru, ktorá tu panuje po celý rok. A po prečítaní nášho článku budete medzi nich patriť určite aj vy!

  1. Krátky let a cesta

Aj keď to vždy nerozhoduje, pre mnohých je charakter dovolenky závislý aj od toho, akým spôsobom sa do zvolenej turistickej destinácie môžu dostaviť. Výhodou dovolenky v Grécku bude preto pre mnohých hlavne krátky let. Je to zhruba hodinu a pol. Čas potrebný na to, aby ste sa zo Slovenska dostali lietadlom do Grécka.

  1. Dobre tolerované stredomorské podnebie

Hlavná dovolenka v Grécku trvá od začiatku mája do konca septembra, kým na južných ostrovoch  si ju užijete až do novembra. Koncom jari a začiatkom jesene, je teplota vzduchu stále relatívne nízka, +26-28 ° C, ale v polovici leta, teplomery často ukazujú viac ako +35 stupňov. No niekedy môže túto pohodu ovplyvniť chladnejší morský vánok. Pohodlná blúzka vám teda nebude na príťaž.

More sa zohrieva už od polovice júna a zostáva teplé až do neskorej jesene. Ak prídete na otvorenie hlavnej sezóny, teda niekedy začiatkom alebo koncom mája, budete sa možno musieť obmedziť na slnenie a kúpanie v bazéne.

  1. Obrovský výber hotelov zameraných na dovolenku s deťmi

Aj tí najmenší si predsa môžu oddýchnuť a inšpirovať sa. Spomínať na krásne zážitky z dovolenky a detstva je na nezaplatenie. V oblasti všetkých gréckych ostrovov je hotelových komplexov, poskytujúcich služby dovoleniek pre rodiny s deťmi naozaj dosť a môžete sa o tom presvedčiť aj sami. A ak si zoberiete kvalitné ďalekohľady, detailné pozorovanie krásy nebude pre vás žiadnym problémom.

  1. Priateľský prístup miestnych k turistom

Aj keď sa o to snažia vo všetkých obľúbených dovolenkových rezortoch a krajinách, niekedy je jednoducho kultúra národa pre nás dosť špecifická a vyberáme si dovolenku aj podľa toho, ako sa k nám miestni obyvatelia správajú.

Veľmi dobré služby a prístup môžete očakávať v Turecku, no ani Grécko nie je na tom vôbec zle. Ich priateľská povaha vás o tom na dobre naplánovanej dovolenke v Grécku určite presvedčí .

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …