nedeľa - 14. júla, 2024
, Ako premeniť aj malú kuchyňu na štýlovú a praktickú

Ako premeniť aj malú kuchyňu na štýlovú a praktickú

Kuchyňa je srdcom apartmánu. Tu varíme a vytvárame podmienky na príjemné stretnutie s celou rodinou. Preto by mal byť tento priestor nielen krásny, ale aj pohodlný.

Nepotrebujete byť však žiadny študovaný dizajnér, aby ste prišli na to, ako môže byť aj malá kuchyňa štýlová a krásna. Skúste sa riadiť podľa niekoľkých pravidiel.

Vyberajte si jednoduché riešenia

Než začnete vykonávať konkrétne opravy a vybavovať interiér, mali by ste si všetko správne naplánovať a zamyslieť sa nad dizajnom, s prihliadnutím na všetky faktory usporiadania miestnosti.

V dizajne malej kuchyne odporúčame použiť jednoduché a cenovo dostupné riešenia, ktoré vám pomôžu vizuálne zväčšiť plochu a spríjemniť životné prostredie. Vyskúšajte si vizualizáciu interiéru , s pomocou ktorej budú vaše predstavy jednoduchšie a detailnejšie.

Používajte ľahké odtiene

Prvým a dôležitým pravidlom pre malé priestory je použitie pastelového sortimentu v dizajne. Vyberte si fasády kuchynského nábytku svetlých a teplých farieb, najlepšie z ekologických materiálov. Neodporúčame používať komplexné dekoratívne prvky v interiéri, je lepšie dávať prednosť jednoduchým formám a riešeniam, aby nedošlo k preťaženiu priestoru.

Myslite pritom aj na praktickú stránku interiéru, vďaka ktorému bude pohodlie vo vašej domácnosti  maximálne stopercentné. To znamená, že všetky materiály a doplnky by mali byť v tej najvyššej kvalite, pretože  dobrá správa budov musí riešiť oveľa komplexnejšie problémy a poruchy súvisiace s vašim bývaním v spoločných bytových priestoroch, a nie sa starať o poruchy v interiéri.

S pomocou svetla a farby rozdeľte kuchyňu do niekoľkých zón

Malá kuchyňa môže byť pohodlná a praktická, ak je rozdelená do niekoľkých zón. Územné plánovanie je veľmi dôležitou súčasťou interiéru. Dokonca aj v malej kuchyni je to jednoduché, ak na dizajn použijete rôzne farebné kombinácie, ako aj niekoľko možností osvetlenia. Bodové alebo stropné, ak použijete LED-ky, určite bude domácnosť nielen krásna, ale aj úsporná.

Pozor na spotrebiče

Aj tie vám môžu zabrať v malej kuchyni zbytočne veľa miesta. Vyberajte si vstavané, nové ohrievacie teleso do sporáka v prípade potreby predsa ľahko zoženiete aj na internete.

Vstavané spotrebiče vytvoria v kuchynskej linke jeden kompaktný celok, takže s nimi nielen ušetríte priestor, ale vytvoríte na ploche niekoľko málo metrov štvorcových dokonalý dizajn. Aj ten je pre naše pohodlie a komfort predsa dôležitý.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …