nedeľa - 19. mája, 2024
, 4 najlepšie rastliny do vašej kúpeľne. Tretiu pozná asi každý

4 najlepšie rastliny do vašej kúpeľne. Tretiu pozná asi každý

Dekorovanie priestorov vášho interiéru nie je len o dizajne. Musíte myslieť aj na okolité podmienky, ktoré budú na jednotlivé prvky a doplnky bývania vplývať. Napríklad intenzita slnečného žiarenia za oknom spôsobuje blednutie niektorých farieb, čo asi väčšina z vás veľmi dobre vie.

Rovnako tak ale musíte myslieť aj na vlhkosť a teplotu v interiéri. Aj tieto dva faktory sa pod stav a kvalitu bytových doplnkov a nábytku môžu podpísať. Veľmi často sa snažíme vo svojich domovoch umiestniť aj kvety.

Je to spôsob, ako si priblížiť a preniesť kúsok živej prírody do našej tesnej blízkosti. Svieža zeleň a farby niektorých kvetov nás dokážu potešiť a navodiť tú správnu atmosféru. Ako je to ale s ich umiestnením v jednej z najviac navštevovaných miestností v dome alebo byte? Ktoré sú najlepšie?

Aloe Vera

O jej pozitívach asi veľa písať netreba. Takzvaná rastlina nesmrteľnosti, ktorá dokáže vyliečiť obrovské množstvo problémov, pretože obsahuje vitamíny a minerálne látky. Potrebuje síce dostatok svetla, no s polievaním si veľa starostí robiť nemusíte. Nadmerná vlhkosť, ktorú vďaka dobre tesniacemu tmelu nepustíte do žiadnej škáry, tejto rastlinke neuškodí.

Bambus

Ten potrebuje svetla menej a vo vlhkom prostredí sa mu naozaj veľmi dobre darí. Kúpeľňa je ideálnym miestom. Pred tým než budete ale vyberať vhodné miesto, mali by ste si nechať vypracovať vizualizáciu kúpeľne. Vždy je to lepšie, ako robiť niečo dvakrát.

Potosovec zlatý

Táto zelená rastlinka v podobe nádherných a veľkých listov tvaru srdca, sa v našich domácnostiach veľmi dobre a dávno zabývala. Ani v kúpeľni jej nebude zle. Ak chcete mať aj v tejto miestnosti kvety , určite je potosovec dobrou voľbou. Vysoká vlhkosť, teplota a určité svetlo, to sú ideálne skleníkové podmienky pre túto rastlinku. Ani väčšie množstvo vody z kúpeľne odvádzanej do betónového septiku pri dome by nemalo byť preto problémom.

Begónia

V mnohých oblastiach dokážu tieto rastlinky najlepšie rásť práve v prostredí niekoľkokrát spomínanej miestnosti. Kúpeľňa má ideálne podmienky na jej pestovanie. Dokonca jej nevadí ani umelé osvetlenie. Jej krásu tu určite oceníte.

Nezabudnite na vhodnú zeminu a jej množstvo. Pričom bambus si dokáže vystačiť aj so samotnou vodou, ktorú treba občas vymeniť. Kúpeľňa so zelenými rastlinkami bude naozaj dokonalým spríjemnením vášho pobytu v nej. Tak smelo do ich nákupu a pestovania.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *