utorok - 26. septembra, 2023
kurzy nemčiny, 4 prekvapivé výhody, ktoré získate vďaka štúdiu cudzieho jazyka
Ilustračné foto: pathdoc/Shutterstock.com

4 prekvapivé výhody, ktoré získate vďaka štúdiu cudzieho jazyka

Ak sa snažíte nájsť si novú, atraktívnu prácu alebo rozšíriť svoju kariéru, nový cudzí jazyk by vám mohol otvoriť dvere. Dobré jazykové znalosti nielenže zvýšia vašu profesionálnu hodnotu, ale aj zúročia váš intelektuálny potenciál.

Predstavíme vám niekoľko ďalších prekvapivých výhod, ktoré na kvalitných kurzoch nemčiny v Žiline získate.

Podporíte svoju pamäť

A je to naozaj nutné, pretože štatistiky hovoria, že čoraz viac mladých ľudí má s pamäťou veľké problémy. A osvojenie si cudzieho jazyka je na to ten najjednoduchší spôsob. Existuje množstvo dôkazov, že učenie sa slovnej zásoby v cudzom jazyku trénuje pamäť. Ide však o oveľa viac ako o jednoduché opakovania. Ak sa naplno venujete inému jazyku, môže sa stať, že vaša myseľ bude pozornejšia, pretože pri rozprávaní automaticky venujete pozornosť reči tela druhej osoby.

A overiť si to najlepšie môžete na príjemnom jazykovom pobyte na Malte, ktorý môže byť zároveň dôvodom na letnú dovolenku.

Naučíte sa väčšej tolerancii

Učenie sa nového jazyka môže prispieť aj k väčšej tolerancii voči iným kultúram. Niektoré štúdie dokonca ukázali aj úzku súvislosť medzi bilingvalizmom či viacjazyčnosťou a celkovo pozitívnym postojom k životu. Vyskúšajte to, pretože cudzí jazyk je spolu s vytvorením originálnej web stránky zároveň skvelou príležitosťou ako uspieť na podnikateľskom trhu.

Zlepšíte sa v rodnom jazyku

Príliš lichotivé nie sú ani štatistiky našej znalosti rodného jazyka. Čoraz viac mladých ľudí má v gramatike a správnej výslovnosti výrazné nedostatky. Osvojovaním si cudzieho jazyka to môžete zmeniť.

V konečnom dôsledku jazykové vzdelávanie nie je len o tom, ako sa najlepšie vyjadriť v novom cudzom jazyku. Okrem toho vám to tiež pomôže pokračovať v zdokonaľovaní vlastného jazyka, pretože oveľa lepšie pochopíte, ako používať určité konjugácie.

Napríklad keď premýšľate o tom, kedy a ako vlastne použiť plurál v angličtine. To vás automaticky prinúti zamyslieť sa nad vlastným materinským jazykom a automaticky sa v jednej alebo druhej situácii začnete vyjadrovať ešte presnejšie.

Doprajete svojmu mozgu tréning

Veda predpokladá, že viacjazyčnosť má priamy prínos pre rozvoj mozgu. Konkrétne sa predpokladá, že stimuluje rast mozgovej kôry a hipokampu. Rovnako ako ostatné svaly vo vašom tele, aj mozog môže rásť pravidelným cvičením. Takže jedným z najlepších spôsobov, ako zamestnať svoj mozog, je učiť sa, hovoriť a čítať iné jazyky!

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

kancelarske potreby, Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Dobite si batérie: Skvelé tipy pre viac energie na prácu aj život

Načerpať energiu je dôležité pre všetky činnosti nášho každodenného života. Či už ste vystresovaní z …