nedeľa - 19. mája, 2024
, 5 základných pravidiel pri usporiadaní kúpeľne
foto: shutterstock

5 základných pravidiel pri usporiadaní kúpeľne

Myslíte si, že je ten správny čas prestavať vašu kúpeľňu? Pred výberom dlaždíc a doplnkov si však najskôr položte niekoľko základných otázok, aby ste svoje túžby a potreby zhodnotili naozaj správne.

Koľko môžete minúť?

Priemerná prestavba kúpeľne sa bude líšiť v závislosti od toho, čo v nej urobíte. Aj jednoduché toalety môžu stáť stovky až tisíce eur. Analýza toho, koľko by ste mali a mohli minúť, môže vylúčiť možnosť zamilovať sa do vecí, ktoré sa nehodia k vášmu rozpočtu.

Ale nebojte sa, ani malý rozpočet neznamená, že sú vaše možnosti obmedzené, pretože v každej cenovej relácii sú na dnešnom trhu skvelé ponuky. Ponuky, vďaka ktorým si môžete vybrať nový sprchový kút podľa svojich požiadaviek a potrieb.

Kto bude kúpeľňu používať?

Aby ste dosiahli správne a optimálne rozloženie nábytku, spotrebičov a ostatných doplnkov v kúpeľni, mali by ste vedieť, kto ju bude pravidelne používať. Ak budete mať deti, okrem sprchového kúta určite využijete aj vaňu a špeciálne vaňové zásteny.

Ak budú kúpeľňu využívať hlavne dospelí, výber je zrejmý asi v prospech praktickej sprchy. Dôvod: sprchy sa zvyčajne používajú častejšie ako vane a dizajn otvorených spŕch je súčasným trendom.

Meníte celé príslušenstvo alebo len umiestnenie?

Miesto lámp a LED pásikov môžete použiť pohyblivé elektrické bodovky. Závesným WC a nábytkom môžete ušetriť podlahový priestor a policovým systémom získať viac úložného  priestoru.

Všetky tieto a iné možnosti majú významný vplyv na náklady a trvanie opravy, preto tento problém riešte vopred. Dokúpiť potom kvalitné osušky bude ako čerešnička na torte.

Potrebujete veľa úložného priestoru?

Z hľadiska metrov štvorcových je kúpeľňa zvyčajne najmenšou miestnosťou v dome. To však neznamená, že tu nemáte miesto na ukladanie. Ak zubné kefky, sušiče vlasov a čistiace prostriedky zaberajú veľa miesta, tak si pri návrhu vyberajte zostavy nábytku, ktoré tieto potreby veľmi efektne vyriešia. Využite každú časť steny, ale pozor na materiál. Vyberajte ten, ktorý si najlepšie poradí s nadmernou vlhkosťou a vodou.

Aký dizajn chcete?

Renovácia je skvelý čas na premýšľanie o luxusných doplnkoch, o ktorých ste vždy snívali. Táto kategória zahŕňa vaňu s dvojitými nohami alebo dvojité umývadlo, nadštandardné vybavenie, podlahové kúrenie a stojany na uteráky. Akékoľvek doplnky by sa mali zvážiť vo fáze plánovania. Tak na to určite myslite. My vám prajeme pri výbere šťastnú ruku.

Zdroj: PR správa

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …