utorok - 16. apríla, 2024
, 4 spôsoby odhlučnenia bytu bez výrazných zásahov
foto: shutterstock

4 spôsoby odhlučnenia bytu bez výrazných zásahov

Už vás to doma nebaví a nadmerný hluk od susedov alebo z ulice vám spôsobuje nočné mory? V tom prípade by ste mali premýšľať nad lepšou zvukovou izoláciou. Aby, ste však pritom neprišli o všetky svoje úspory a investície, povieme si, ako izolovať steny a chrániť ich pred vonkajším hlukom bez väčších zásahov? Existujú 4 jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu problém vyriešiť bez výrazných zmien v štruktúre budovy.

Poličky na celú stenu

Čím väčšia bude vaša knižnica (vyššia a širšia), tým menej cez ňu prechádza zvuk. Samozrejme, aby sa tento jednoduchší spôsob izolácie zefektívnil, musíte čo najviac využiť materiál pohlcujúci zvuk, konkrétne: stohy kníh. Zhromaždite všetky svoje knihy, albumy a časopisy a umiestnite ich na poličku. Lisované stránky kníh sú ideálne na absorbovanie zvuku. A ešte lepší efekt dosiahnete, ak pred inštaláciou knižnice aplikujete zvukovú izoláciu stien v byte.

Tapisérie na stenách

Ak vám to nevyhovuje a máte radi vzdušný priestor, nemusíte zaplňovať váš byt objemným nábytkom, aby ste sa zbavili hluku zo susedného bytu. Podobným spôsobom môže byť aj pridanie mäkkých a hustých tapisérií na steny. V kombinácií s luxusnými závesmi to bude ten najjednoduchší spôsob, ako si originálne vyzdobiť svoj byť a zároveň ho aj izolovať.

Takáto pomyselná bariéra na stenách a oknách aspoň z časti blokuje vonkajší zvuk a vytvára útulný priestor. Ak by vám to nestačilo, môžete použiť pod novú podlahu efektívnu kročajovú izoláciu.

Používajte vrstvenie

Nové koberce alebo podlahové rohože sú ideálne na vytvorenie ticha v byte. Pohlcujú zvukové ozveny zo susedných bytov alebo ulíc a dokonca aj z vlastných zvukov v byte. Jeden veľký koberec robí zázraky. Ak máte obzvlášť hlučného suseda, jeden koberec možno problém nerieši.

Našťastie  môžete využiť iný trend, ktorý vám pomôže tlmiť zvuk v byte dokonale, a to: viacvrstvové koberce! Koberce s rôznymi textúrami splnia vaše očakávania. Ich nerovnomerné textúry prispievajú k väčšej absorpcii zvukovej vlny. Vyskúšajte.

Jednoduché usporiadanie v interiéri

Ak chcete minimalizovať dopad okolitého zvuku, skúste zmeniť usporiadanie nábytku. Funguje to.

Ak vás hluk neustále prebúdza, prerobte spálne tak, aby bola vaša posteľ čo najďalej od hlučnej zóny. Alebo si presťahujte celú miestnosť do inej časti bytu. Môže sa to zdať ako veľká zmena, bude to však efektívny spôsob, ako sa z tejto situácie dostať. Ak nie, neostáva vám nič iné, ako sa obrátiť na správcu budovy a zákon.

Zdroj: PR správa

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …