utorok - 18. júna, 2024
, Pripravte svoj automobil na jesenné dažde
foto: shutterstock

Pripravte svoj automobil na jesenné dažde

Nielen pre človeka, ale aj tak silný stroj ako je automobil, je prechod na nové ročné obdobie náročným procesom. Slabiny sa objavujú v častiach jeho „tela“, ako aj v závislosti od teploty a zvýšenej vlhkosti. Nevýhodou je tiež zmena stavu vozovky, ktorá ovplyvňuje manipuláciu s vozidlom, ako aj pohodlie a bezpečnosť. Ako teda pripraviť vaše auto na nepriaznivé účinky počasia? Viac sa dozviete v celom článku.

Moderné autá odolávajú jesennému počasiu relatívne úspešne. No občas si aj ten najkvalitnejší stroj vyžaduje vašu pozornosť. Aby sa predišlo negatívnym vplyvom jesenného počasia, je vhodné vykonať rad preventívnych opatrení ešte pred začiatkom chladného počasia a skontrolovať najzraniteľnejšie miesta vozidla. A teraz na jeseň je na to ideálny čas.

Tlak vzduchu v pneumatikách

Pri poklese teploty tlak vzduchu v pneumatikách klesá bez ohľadu na to, či niekde dochádza k jeho úniku. Aby ste kompenzovali tento negatívny jav, skontrolujte tlak v pneumatikách a v prípade potreby ich nahustite na normálne hodnoty. Nezabudnite si pri ich obsluhe vziať špeciálne pracovné rukavice.

Zámky

Namažte zámky dverí. Nezabudnite skontrolovať aj kapotu a zámok veka batožinového priestoru. Silikónové spreje s hadičkou sú na to vhodné.

Ak sa budete pozerať na jednotlivé detaily auta podrobnejšie, myslite aj na životné prostredie a nechajte si prekontrolovať EGR ventil v aute.

Kúpte si nemrznúcu kvapalinu

To, kedy klesne teplota vzduchu pod nulu, nikto z nás presne nevie. Uistite sa preto včas, či máte v zásobe nemrznúcu kvapalinu. Skontrolujte aj stav stieračov čelného skla a nikdy neuškodí, keď budete mať po ruke  aj nové náhradné autokľúče.

Zdroj: PR správa

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …