pondelok - 22. apríla, 2024
, Ako bojovať s depresiou a zbaviť sa jej negatívnych prejavov
foto: shutterstock

Ako bojovať s depresiou a zbaviť sa jej negatívnych prejavov

Nemáte náladu a všetko naokolo sa vám zdá pochmúrne? Zrejme trpíte depresiou. Depresia  je dnes pomerne bežnou duševnou chorobou. Napriek jej negatívnym prejavom však človek naďalej žije v obvyklom prostredí bez toho, aby vo svojom živote urobil akékoľvek zmeny.

To však nie je správne, a musíte to napraviť. My vieme ako.

Doprajte si dobrý a dlhý spánok

Pre mnoho ľudí, ktorí sú v depresii, môže byť príliš krátky alebo príliš dlhý spánok každodenným problémom. Adekvátny spánok vám zlepší náladu a zvýši hladinu energie. Skúste ho podporiť levanduľou, bylinkovým čajom alebo lepšou stravou.

Jedzte dosť a zdravé jedlo

Keď už sme pri tej strave, mali by ste vedieť, že vyvážená strava vám umožní cítiť sa zdravšie, jasne premýšľať a zvýšiť svoju energiu.

Nepodceňujte hygienu

Keď máte depresiu, hygiena často ustupuje do úzadia. Ale aj také malé veci, ako je osprchovanie sa a čistenie odevov, bez ohľadu na to, či opustíte dom, môže byť dôležitejšie, než by ste predpokladali. V súvislosti s vodou, ktorá upokojuje, vám odporúčame vyskúšať aj luxusnú vodoliečbu, pri ktorej zabudnete na všetky svoje starosti.

Zistite, čo vás robí šťastným

Pokúste sa vytvoriť si zoznam udalostí, ľudí a miest, ktoré vás robia šťastnými alebo sa budete cítiť aspoň trochu lepšie. Potom si vytvorte zoznam toho, čo z toho budete a môžete robiť každý deň. Môže to byť napríklad plná vaňa, čas strávený so zvieraťom alebo čítanie vašej obľúbenej knihy. Nezabudnite si na pobyt na čerstvom vzduchu obuť kvalitné dámske tenisky, aby vás počas rozjímania naozaj nič nerozhodilo.

Buďte k sebe milí

Nikto z nás nedosiahne všetky naše ciele naraz.

„Múdry je ten, kto nevzdychá za tým, čo nemá, ale teší sa z toho, čo má.“ (Epiktetos)

Uvedomte si svoju dôležitosť a pokúste sa hýčkať a tiež byť k sebe milý. S obľúbenou osobou to pôjde ešte lepšie.

Pripojte sa k zaujímavej skupine alebo komunite

Môže to byť čokoľvek. Od verejného dobrovoľného projektu alebo športového tímu po záujmovú skupinu alebo hobby. Je dôležité nájsť aktivitu, ktorá sa vám páči, alebo možno niečo, čo ste vždy chceli vyskúšať. Potrebujete motiváciu a nájsť ju môžete aj na zaujímavom kúpeľnom pobyte.

Zdroj: PR správa

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

záhradné ploty, Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Najnovšie trendy pri stavbe oplotenia

Stavba oplotenia sa neustále vyvíja a prichádza s novými trendmi a inováciami. S narastajúcim dôrazom …