sobota - 3. júna, 2023
, 6. ročník Cyklomaratónu po ceste SNP prilákal mnohých nadšencov cyklistiky

6. ročník Cyklomaratónu po ceste SNP prilákal mnohých nadšencov cyklistiky

Oslavy 70. výročia Slovenského národného povstania v Martine sa neniesli len v tradičnom duchu pietnych aktov a spomienok, ale takisto v duchu športovom. Takmer 200 pretekárov sa 30. augusta stretlo pri Turčianskej galérii, aby vzdali hold SNP svojou účasťou na Cyklomaratóne po ceste SNP MERIDE 2014.

V tomto roku netradičná – slnečná sobota prilákala 175 rekreačných aj profesionálnych cyklistov k Turčianskej galérii, aby  si zmerali svoje sily na šiestom ročníku Cyklomaratónu po ceste SNP MERIDA 2014. Viac prezrádza riaditeľ pretekov, prezident a manažér RCT Martin – Rastislav Belák.

Pre tých skúsenejších a zdatnejších bol pripravený okruh v dĺžke 100km a tí, ktorí si toľko netrúfali, súťažili na 65km okruhu. Nenudili sa ani deti, pre ktoré organizátori pripravili vlastnú kategóriu s upraveným okruhom. Nad podujatím už tradične prevzal záštitu primátor mesta Martin Andrej Hrnčiar. „Musím priznať, že Merida je jedným z mojich najobľúbenejších podujatí a každý rok sa teším nielen z veľkej účasti, ale tiež z možnosti zistiť, či som sa za rok v cyklistike zlepšil alebo skôr naopak. Takmer 200 tohtoročných pretekárov dokazuje, že v Martine to žije a o množstvo športových a samozrejme tiež kultúrnych podujatí rozhodne nie je núdza,“ zhodnotil uplynulý ročník primátor, ktorý je tiež jedným zo stálic pelotónu Meridy.

Šiesty ročník bol bohatý aj na množstvo noviniek, ktorých hlavným cieľom bolo zatraktívniť podujatie pre pretekárov. Rozhodne tou najpríjemnejšou bolo mechanické vozidlo, kde si pretekári mohli odložiť náhradné kolesá  spojené s pojazdným bufetom s izotonickými nápojmi určenými pre športovcov. Okrem toho víťazov v detských kategóriách potešili dresy od Škody Mladá Boleslav, víťaza tomboly karbónový rám Merida a množstvo iného.

Na 100 kilometrovom úseku zvíťazil maďarský cyklista Gabor Fejes s časom 2 hodiny 28 minút a 39 sekúnd. 65 kilometrovú trať ako prvý zdolal Ján Holiga z klubu KBL ŠKP Martin s časom 1 hodina 41 minút a 32 sekúnd. Podrobné výsledky 6. ročníka martinského Cyklomaratónu 2014 možno nájsť na internetovej stránke rctmartin.sk.

Foto: Peter Debnár

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *