nedeľa - 3. marca, 2024

Peter Lipa a Mafia Corner? Tak to tu ešte nebolo

Slovesný džezový spevák Peter Lipa svojich fanúšikov zrejme nikdy neprestane prekvapovať. V spolupráci s producentom Toy Boyom z Mafia Corner uzrel svetlo sveta ich nový spoločný hit. Volá sa „Chutné dievča“.

Mafia Corner dokázala vždy zaujať buď hosťami v skladbách, alebo hudobnými štýlmi. Po singli „Jsem tu sám“ s Jarom Smejkalom pracuje na ďalších projektoch a jedným z nich je aj spolupráca s Petrom Lipom. Keďže sa doteraz Mafiu nepodarilo zaradiť do žiadnej škatuľky, po tomto songu to budú mať všetci akademici ešte ťažšie. Dá sa však predpokladať, že mnohí z nich sa za každú cenu pokúsia nájsť odpoveď, prečo sa prvý muž slovenského džezu rozhodol spojiť s „kolotočármi“. „Mám rád, keď mladí ľudia niečo skúšajú. Ak mám pocit, že im to ide a pozvú ma k spolupráci, nemám problém sa k ním pripojiť. Od Mafie Corner som poznal Zuzulienku, ktorá mala úspech, preto som dôveroval aj tejto pesničke. Moje očakávania sa potvrdili, lebo celá spolupráca bola maximálne profesionálna,“ uviedol Peter Lipa.

, Peter Lipa a Mafia Corner? Tak to tu ešte neboloVýsledkom spojenia Mafie Corner a Petra Lipu je nový singel „Chutné dievča“. V šuplíku Toy Boya ležala táto pieseň celkom slušný čas, no keďže sa riadi filozofiou, že hudbu treba posúvať medzi ľudí, v štúdiu ju oprášil a znovuzrodil. „Idem vonku s vecou, ktorá je viac „chill“ na počúvanie, a to je všetko. Nie je to typická kolotočarina, na akú sú možno ľudia v našom podaní zvyknutí, ale toto absolútne neriešim. Som rád, že som mohol spolupracovať s Petrom Lipom, ktorý je veľmi pohodový človek a hlavne, skúsenosťami, aké má on, sa na Slovensku nemôže pochváliť hocikto,“ zdôraznil Toy Boy.

Nový singel „Chutné dievča“ by mal v prvom rade pobaviť príbehom o hľadaní správnej baby. P. Lipa ponúka v piesni nielen jeden návod, ale hneď niekoľko. „Keďže spievam o dievčati z východu, ku ktorému mám špecifický vzťah, možno aj pre to ma Mafia oslovila. Čo sa týka žien, nemám žiadny typ. Jednoducho, páčia sa mi všetky pekné dievčatá,“ dodal s úsmevom P. Lipa.

Formácia Mafia Corner vznikla ako slovensko-britské producentské duo, ktoré si dalo za cieľ „ovládnuť“ slovenskú hudobnú scénu, a to bez rešpektu k tradíciám, predsudkom, či kompromisom. Pod revolúciou je podpísaná dvojica producentov Toy Boy a Vlado „Randy“ Gnepa. Svoje sľuby začalo duo plniť už pri debutovom singli, ktorý predstavuje electro-swingovú coververziu legendárneho hitu Zuzulienka od Františka Krištofa Veselého z 30. rokov minulého storočia. Na svojom konte majú tiež spoluprácu s českým spevákom Jarom Smejkalom v skladbe Jsem tu sám.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica a Peter Lipa, Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

Adam Ďurica a Peter Lipa nahrali spoločnú pieseň s názvom Chcel by som vedieť

„K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *