pondelok - 27. mája, 2024
, 9. Benefičný koncert Matka a dieťa Turca: Hudobný večer na pomoc tým najmenším

9. Benefičný koncert Matka a dieťa Turca: Hudobný večer na pomoc tým najmenším

Dňa 8. marca o 18.30 hod. sa konal už 9. Benefičný koncert občianskeho združenia Matka a dieťa Turca v martinskom Dome odborov Strojár. Okrem umeleckej stálice Sisy Lelkes Sklovskej a Richarda Rikkona sa na pódiu objavili Štefan Skrúcaný a Peter Adamov.

Aj tento rok bolo cieľom koncertu verejná zbierka. Tohtoročný výťažok poputoval na verejnú zbierku MACKO UŠKO. Vďaka nej tieto finančné prostriedky dopomôžu pri rekonštrukcii a vybavení priestorov pre hospitalizované deti na Klinike otorinolayngológie a chirurgie hlavy a krku v Univerzitnej nemocnici Martin.

Benefinčný koncert odštartovala hosťujúca skupina Black Evils s ich ohňovou šou. Po úvodnom vstupe organizátoriek občianskeho združenia Matka a dieťa Turca sa na pódiu objavil Richard Rikkon, ktorý predviedol divákom famózny výkon. Postupne prichádzali aj ďalšie hviezdy ako Peter Adamov či slovenská diva Sisa Sklovská. Na javisku predviedli okrem sólových vystúpení aj skupinové, medzi ktorými zaznela aj skladba „Summer Time“ s jazzovým nádychom.

Divákov prišla do Martina zabaviť aj známa tvár z obrazoviek, Štefan Skrúcaný. Okrem toho, že prítomných pobavil svojimi špecifickými vtipmi, odznela v jeho podaní skladba „V dolinách“. Čerešničkou na torte bol duet so Sisou Sklovskou a ich piesňou z muzikálu Madame de Pompadour, ktorý mal pred nedávnom svoju premiéru.

Záver celého 9. ročníka Benefičného koncertu zavŕšili hlavní aktéri obrovskou dávkou hudby, kde sa na pódiu objavili všetci účinkujúci, ako aj celý kolektív občianskeho združenia Matka a dieťa Turca.

Občianske združenie Matka a dieťa Turca

Občianske združenie Matka a dieťa Turca vzniklo 5. mája 2006 v Martine. Jeho cieľom je pomôcť Martinskej fakultnej nemocnici zriadiť dôstojné priestory slúžiace na poskytovanie zdravotnej starostlivosti o ženy, matky a deti. Podporujú humanizáciu zdravotnej starostlivosti, výskum, vzdelávanie a výchovu odborníkov v oblasti zdravotnej starostlivosti o ženy, matky a deti. Všetky členky pracujú pre združenie ako dobrovoľníčky, bez nároku na akúkoľvek odmenu, vo svojom voľnom čase popri svojej rodine a práci. Všetky potrebné informácie o tomto združení nájdete na matkaadietaturca.sk.

Foto: autor

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Noc múzeí a galérií, Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Noc múzeí a galérií v SNM v Martine ponúkne špeciálny program v troch múzeách. Všetky môžete navštíviť na jednu vstupenku!

Netradičná noc plná nových poznatkov, aktivít i zábavy čaká všetkých, ktorí zavítajú do Slovenského národného …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *